Egzystujemy w czasach, w których nasze dane osobowe są nieomal wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak sporo podmiotów ma kompletne informacje na nasz temat. Nie jest to w rzeczy samej wyśmienita informacja, jednakże nie możemy z tym nic zrobić. Musimy natomiast dowiedzieć się czegoś sporzej o tym problemie, tak aby w jakikolwiek sposób potrafić ochraniać swoją prywatność, co dotychczasowo jest nadzwyczaj kłopotliwe.

Wykresy liczbowe

Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Rozpocznijmy od tego, iż pozyskiwanie danych przeszło już do porządku codziennego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak cyklicznie ujawnia osobom trzecim swoje dane. Jak wiadomo, jest to bardzo niekorzystne dla nas, jednak na ogół jesteśmy tego zupełnie nieświadomi. Przeważnie zdarza się to w trakcie rozmowy telefonicznej, w jakiej telemarketer zadaje pytania, które posiadają drugie dno. Osoba nie siedząca w zagadnieniu nie ma jakiegokolwiek pojęcia na ten temat, zatem nie świadomie podaje tej osobie każdą rzecz co ona chce posłuchać. Oczywiście rozliczne firmy pozyskują dane o klientach z przeróżnych portali społecznościowych oraz materiałów zamieszczanych na stronach www.

Warto zdawać sobie sprawę z tego prócz tego czym jest Big Data w bankowości , a także co oznacza to dla zwykłego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tego typu firm nadzwyczaj cenne, więc winniśmy znaleźć walory dla nas. Na pewno może się okazać, iż łatwiej dostaniemy kredyt. Jeśli doradca będzie miał przed sobą gigantyczną bazę danych, w której będziemy mieli pozytywne dane (zobacz utylizacja dokumentów) to bez większych kłopotów otrzymamy nawet pokaźny kredyt. Dobrze jest wiedzieć, iż Big Data przetwarza i testuje różnorodne dane, by końcowy skutek był przydatny i zadowalający – więcej na stronie firmy Datarino.

Temat jest niezmiernie interesujący, natomiast nie da się go całego zaprezentować w tak krótkim artykule. Jeśli cokolwiek Cię zaintrygowało to warto przysiąść nad tematem na nieco dłużej. Jest to bardzo interesujące i każdy będzie mógł wyciągnąć jakieś, mądre wnioski. Czasu nie uda nam się zastopować, zatem musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko w tym czasie wszystko w pewnym sensie uda nam się ogarnąć.

Źródło: Datarino