Każdy manager przedsiębiorstwa musi zmierzyć się z pewną istotną decyzją – zatrudnić wewnętrznych speców od rachunkowości czy zatrudnić zewnętrzne biuro księgowe.

Oba wybory posiadają zalety. Decyzja powinna się opierać na takich cechach przedsiębiorstwa, jak ilość zatrudnionych, budżet i zakres realizowanych transakcji pieniężnych. Jeśli zdecydujesz się na niezależne biuro księgowe i masz przesiębiorstwo w Bydgoszczy, do wyszukiwarki internetowej wstaw słowa „rachunkowość Bydgoszcz”.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Zalety zatrudnienia firmowych księgowych:
– odpowiednie rozwiązanie dla niewielkich firm. Jeśli twoja działalność nie prowadzi masy skomplikowanych operacji pieniężnych, nie musisz utrzymywać całego pionu księgowego.
– dla managera działalności niezwykle cenne może stać się lepsze poznanie podwładnych. Przez wzmacnianie więzi społecznych kreuje się otoczka wzajemnej ufności, co jest bezcenne dla działania firmy.

Minusy rekrutowania własnych księgowych:
– zdolnego specjalistę należy najpierw znaleźć. Sam zabieg rekrutacji na stanowisko jest bardzo czasochłonny i wymaga od szefa sporych umiejętności społecznych
– własny księgowy to dużo zadań dla human resources. Każdy członek kadry musi mieć zapewniane różnorakie składki. Oprócz tego trzeba wydzielić pomieszczenie do pracy dla księgowych

Księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

Mocne strony zatrudnienia zewnętrznego biura rachunkowego:
– Jeżeli postawisz na opłacenie takiego przedsiębiorstwa (odnajdziesz je do wyszukiwarki internetowej wpisując sformułowanie „ księgowość i kontrola faktur Bydgoszcz ”), możesz na tym dużo zarobić. W tym wypadku masz gwarancję, że księgowi są do szpiku kości zawodowcami.
– Kiedy wynajmiesz biuro rachunkowe (na przykład biuro rachunkowe Bydgoszcz ), nie warto już zajmować się takimi kwestiami, jak opłacanie składek pracowniczych, kwestie urlopów i tym podobne.

Wady opłacenia outsourcingowego biura rachunkowego:

– wybranie takiej opcji (na przykład biuro podatkowe Bydgoszcz) będzie nieco bardziej kosztowne niż zatrudnianie własnych księgowych.