Czytelnictwo w naszym kraju ma się bardzo niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają książek. W 2014 roku większość rodaków przeczytało niecałą jedną książkę, co drudzy wcale nic nie czytali od lat. Pomimo tego księgarnie mają się świetnie, wizytowane przez tych będących w mniejszości, ale jednak licznych, zatwardziałych czytelników.

Jeśli szukasz dobrego prezentu na urodziny dla zaprzyjaźnionej osoby, z pewnością spotkasz tam coś fascynującego, dla każdej grupy wiekowej.

książki

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Bracia Karamazow, ostatnia proza Fiodora Dostojewskiego, jest perełką gatunku. Mimo ogromnych gabarytów, lekturę pochłania się jednym tchem, odkrywając historię rosyjskiej rodziny drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Jeśli pragniemy obdarować osobę, która lubi w beletrystykę, Bracia Karamazow będą niezwykle trafionym wyborem- na stronie.

Z drugiej strony Mroczna Wieża, kilkunastotomowa saga autorstwa genialnego Stephena Kinga, spodoba się bardziej miłośnikom fantastyki, podobnie jak Ogień i Woda 1 (-sza część). Są to tomy, które na stałe weszły do kanonu powieści tego typu, posiadając miliony zwolenników na całym świecie. Nawet jeśli twoim jubilatem ma być chłopiec, który jeszcze nie czyta, w księgarni odszukasz różne, interesujące kolorowanki samochody, lalki, bohaterowie kreskówek – to tylko kilka propozycji. Nawet pozycje dla starszych miłośników kolorowania są tam sprzedawane.

Jednak należy mieć na względzie, żeby nie nabyć pozycji, którą nasz jubilat już posiada. Epopeja Mroczna Wieża składa się z mnóstwa tomów, dlatego warto uprzednio się rozeznać na półce naszego obdarowywanego. Podobnie jest z cyklem Victorii Scott – jeżeli nie widzimy jej na regale, trzeba nabyć książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeśli chodzi o dedykację, jest oczywiście zalecana, jednak nie w samej książce.

stoisko z książkami

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Najsłuszniej napisać pare zdań na osobnej kartce, aby nie zniszczyć na stałe naszego podarunku. Jeżeli mamy w planach obdarować dziecko,0nabywając kolorowanki samochody czy lalki, warto zakupić kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby poprawnie zapakować podarunek – możemy zrobić to na miejscu, w księgarni. Sympatyczne ekspedientki zrobią to za nas- kolorowanki samochodowe ceneo.pl.

Księgarnia jest cudownym punktem na poszukiwanie upominków. Spotkamy w niej nie tylko książki (wydawnictwo purana) – zarówno z kanonu prozy powszechnej jak i rozrywkowej – ale również upominki dla dzieci. Dodatkowo robiąc zakupy, zawsze można znaleźć jakąś interesującą pozycję dla nas.