W dzisiejszych czasach ludzie na świecie mają niewzykle powszechny dostęp do różnorakich urządzeń elektronicznych. Najpopularniejszym z nich, oprócz telefonu komórkowego, jest na pewno komputer.

Zazwyczaj służy nam on do pracy, a co więcej dostarcza przeróżnych rozrywek, umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry czy po prostu surfowanie po Internecie. W dobie XIX w. występuje zjawisko niezmiernie silnej ingerencji komputerów w nasze życie, bez nich czujemy się dramatycznie ograniczeni. Z tego powodu wiele osób poszukuje sposobów na odpowiednią konserwację swojego sprzętu, aby był odporny na różnorakie awarie. Więcej na ten temat: alterweb.pl/-jak-zmierzyc-wydajnosc-komputera

mężczyzna pracujący na komputerze

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszą rolę w trosce o odpowiedni stan posiadanego przez nas sprzętu odgrywają naturalnie programy antywirusowe, zapewniające ochronę naszego systemu przed różnego rodzaju wirusami. To jest sprawa, o której wie każdy przeciętny posiadacz komputera. Istnieje jednak jeszcze parę innych sposobów na to, aby mieć pewność, że nasze urządzenie jest użytkowane w optymalny sposób.

W pierwszej kolejności warto przy instalacji systemu podzielić dysk na partycje.

Przeczytaj więcej szczegółów w tekście (http://www.rsolution.pl/uslugi/systemy-cctv-i-kontroli-dostepu) – one rzucą całkowicie nowe światło na rozpatrywaną w umieszczonym na tej stronie artykule. Po prostu kliknij ten link.

W momencie ewentualnego formatowania, procesowi temu podlegać będzie wyłącznie dysk systemowy, a dane które przechowujemy na pozostałych partycjach pozostaną nietknięte. Dobrze jest także pilnować porządku w plikach, jakie przechowujemy. Należy unikać bałaganu w nazewnictwie i magazynowania dużej ilości zbędnych i bezużytecznych plików na dysku. Niezwykle częstym błędem jest zakładanie wielu folderów wypełnionych danymi bezpośrednio na pulpicie. Jest to niewłaściwe, ponieważ po pierwsze, spowalnia działanie systemu, a po drugie sprawia wrażenie wizualnego bałaganu na ekranie.

Dobrze jest również być ostrożnym przy instalacji wszelkiego rodzaju programów i pobierać je tylko z zaufanych źródeł. Często oprogramowanie ściągane z nielicencjonowanych źródeł dodatkowo zasypuje nasz komputer różnego typu śmieciami, które czasem mogą być naprawdę kłopotliwe. Jeśli jednak coś nas zaniepokoi, na przykład opóźnione działanie komputera, zanim zwrócimy się po pomoc do specjalisty dobrze jest wykonać test wydajności komputera (alterweb.pl). Dzięki niemu być może uda nam się dowiedzieć, w czym tkwi problem. Częstokroć można w takiej sytuacji skorzystać z domyślnych narzędzi systemowych, które same spróbują usunąć usterkę.

dziewczyna przy komputerze

Autor: CTEP AmeriCorps
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest również zrobić jakieś rozeznanie w sieci i spróbować programów do oczyszczania dysków ze zbędnych plików tymczasowych. Jeżeli znajdziemy najlepszy program do czyszczenia komputer dzięki niemu z pewnością będzie pracować o wiele lepiej. Po jego użyciu wystarczy ponownie wykonać test wydajności komputera i sami zobaczymy efekty (najlepszy program do czyszczenia komputer). Trzeba mieć na uwadze wszystkie wspomniane powyżej kwestie i zatroszczyć się o konserwację naszego sprzętu. Oczywiście są to tylko jedne z wielu opcji, dzięki którym możemy zachować system w dobrym stanie, mogą okazać się one jednak niezwykle pomocne w zapobieganiu różnego rodzaju usterkom.