Nie każdy pasjonat fotografii ma środki finansowe odpowiednie na to, ażeby zakupić sobie sprzęt, na który ma ochotę. Fotografia to z pewnością nie jest tanie hobby. Jakie istnieją sposoby na to, by zdobyć lub być w stanie używać obiektywów, z jakich będziemy zadowoleni oraz nie stracić na to majątku? Dobrym pomysłem może być wypożyczenie. Możemy wtedy za opłatą używać sprzętu o naprawdę dobrych parametrach, na który prawdopodobnie nie byłoby nas normalnie stać.

aparat fotograficzny

Autor: yb putro
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sprzęt taki dobrze jest też wypożyczać, jak chcielibyśmy danego dnia zrobić wyjątkowej jakości zdjęcia, na przykład jeśli wykonujemy zdjęcia dla kogoś, na jakąś sesję. W takim wypadku z pewnością dobrze będzie zastosować coś lepszego niż mamy na co dzień. Taka wypożyczania może okazać się świetnym pomysłem również gdy chcemy wypróbować konkretny obiektyw, na przykład przed zakupem. Warto przekonać się samemu jak pracuje nam się z tym konkretnym urządzeniem. Korzystanie z wypożyczalni to także większa różnorodność zastosowanych obiektywów, a co się z tym wiąże możliwość wypróbowania różnych efektów. To dobry sposób na doskonalenie własnego warsztatu. Warto najpierw wypożyczyć sprzęt Sigma 17-50mm F2.8 nim go zakupimy, można to zrobić chociażby tutaj: . Innym sposobem może okazać się wykorzystanie możliwości, które dają starsze obiektywy. W różnego rodzaju komisach, lecz także w sieci odnajdziemy dużo dobrej jakości szkieł, które możemy używać z nowym body. Oczywiście trzeba wiedzieć o paru rzeczach aby to zrobić, jednak wszystko to kwestia wprawy. Trzeba zaopatrzyć się w adapter, który pozwoli nam na zamocowanie takiego starego obiektywu do naszego aparatu. Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, jeżeli posiadamy dajmy na to aparat Pentax, ponieważ zapięcie szkieł z tej firmy nie zmienia się oraz możemy spokojnie wykorzystywać tu starsze szkła bez adaptera.

obiektyw

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to adapter będzie tu dobrym rozwiązaniem. Nie zapominajmy natomiast o pewnych ograniczeniach.

Na tej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj także inne szczegółowe informacje przewody elektryczne. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Czasem bowiem mniejsza jest dostępność do różnego rodzaju funkcji aparatu, często jest to korekcja drgań albo też automatyka. Problem może być również z automatyczną korektą ostrości, z tego powodu może być tak, iż będziemy zmuszeni ustawiać ją manualnie. Pamiętajmy, by kupując używany obiektyw zobaczyć czy pierścień ostrości przesuwa się płynnie jak i czy przesłona sprawnie działa oraz domyka się do końca. Trzeba skontrolować czy na soczewkach nie ma jakichś skaz. W takim celu musimy spojrzeć pod światło przez obiekty, żeby ujrzeć w jakim jest stanie. Sprawdźmy dokładnie takie rzeczy jak również opcje takie jak np. wypożyczalnia obiektywów: zobacz aleklima klimatyzacja lg 3,5 kw na .