Nasze byt pędzi cały czas do przodu. Coraz szybciej i prędzej nie dając nam chwili na rozkoszowanie się pięknymi chwilami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również podczas ferii niejednokrotnie nie możemy się zatrzymać i ucieszyć pięknem w koło nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne chwile.

fotografowanie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, urok ulotnych sekund, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zachować te niezwykłe momenty na dłużej. Jednak nasze drogocenne wspomnienia zasługują na równocześnie piękną oprawę. Zwłaszcza, kiedy wracamy z wakacji, wraz z nastepną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, warto zaopatrzyć się w paręnaście ramek na fotografie aby upiększyć nasz dom i wnętrze.

Czy nasz wpis jest ciekawy, ale masz chęć na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do strony? W takim razie namawiamy – wystarczy tylko najechać myszką.

Jednak, aby dobrze ukazać charakter fotografii trzeba je należycie zaprezentować. Zdjęcia krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach powieszone na ścianie (wężyki spustowe). Zdjęcia reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego najlepiej kupić dla nich mniejsze ramki stojące i ustawić po kilka na komodzie lub półce.

Bez względu jednak od stosowanej konwencji, nasza rama, tak samo jak każdy składnik mieszkania, musi współgrać z duszą tego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka zacznie szpecić nasze mieszkanie, ale również ta negatywna aura przeniesie się na same zdjęcia. Najbezpieczniejszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest trend klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla zdjęć umieszczonych na ciemnym tle. Taka konwencja daje nam prawie stuprocentową pewność, że nasze zdjęcia będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona również do każdego lokum, więc nie musimy się bać o ich ujemny wpływ na mieszkanie.

foto

Autor: Arielle Croitor
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nurt powszechny bywa również najmniej oryginalny. Oznacza to, że fotografie mogą nie specjalnie wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone. Więc albo zakładamy, że same fotografie w są na tyle wyjatkowe, że przyciągną oko każdego gościa. Pomysły mniej konwencjonalne można podzielić na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne albo kolonialne. Każda stylistyka znamionuje się swą kolorystyką oraz ozdobieniami, które maja swe odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć (idź do strony). Dla przykładu styl kolonialny, charakteryzujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest zazwyczaj utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w nurcie francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Problem ze zrobieniem porządnych zdjęć bardzo często nie polega na braku odpowiedniej wiedzy technicznej czy też odpowiedniego sprzętu. Bardzo dużo zdjęć jest złych po prostu dlatego, że nie wykonujemy ich świadomie.