Zmiana pracy to niełatwa decyzja. Szczególnie dla osób, jakie w dzisiejszym miejscu zatrudnienia zatrudnieni są już parę czy kilkanaście lat. Niewątpliwie bardziej mobilne są osoby, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę kariery lub zatrudnieni są dopiero parę lat.

Osoby bardziej doświadczone mają najczęściej masę zobowiązań, rodzinę na utrzymaniu i większe obawy związane z utratą stałego dochodu. Nie należy się jednak przesadnie obawiać zmiany pracy, lecz odpowiednio się do tego zabrać. Jak?

Głównie należy popracować nad swą atrakcyjnością dla ewentualnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje i umiejętności nie są zbyt szerokie, winniśmy pomyśleć o podjęciu studiów, zrobieniu jakiegoś kursu lub odbyciu paru szkoleń.

Powinniśmy stawiać na takie kierunki kształcenia, które będą uzupełniać nasze aktualne kwalifikacje. Postępowanie takiego rodzaju pozwoli nam zaproponować nowemu pracodawcy bogatą wiedzę z określonej dziedziny. Jeżeli obawiamy się o trwałość naszego zatrudnienia i przyszłość wybranej profesji, możemy pomyśleć o przekwalifikowaniu się. Przez to będziemy się czuli o wiele bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego jeszcze zmiana pracy może być dobrym działaniem? Przede wszystkim ze względu na możliwość wynegocjowania dużo bardziej satysfakcjonującej pensji. Często negocjowanie z obecnym pracodawcą nie skutkuje lepszym wynagrodzeniem albo awansem.

Zajmujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie, który tam miejscu znajdziesz, też jest coś wartościowego!

Może powinniśmy więc poszukać innego pracodawcy, który będzie mógł zaoferować nam znacznie atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia, tzw. work life balance oraz pakiet uzupełniających benefitów.

Na nieszczęście w Polsce w głoszeniach nie informuje o widełkach płacowych, więc o ewentualnych detalach dowiemy się dopiero w momencie, kiedy uda nam się przejść cały proces rekrutacyjny. Nowa praca to też nowe perspektywy, szansa na rozwój oraz poznanie ciekawych ludzi. Możliwe także, że nasz nowy zakład pracy będzie bardziej nastawiony na rozwój zatrudnionych i będzie oferował przeróżnego rodzaju kursy oraz szkolenia, które jeszcze bardziej powiększą posiadane bieżące kompetencje.