Aktualnie coraz więcej mówi się o tym, by dążyć do produktów jak najlepszej jakości i aby minimalizować ilość artykułów kiepskich i mało jakościowych. Jednym z programów, jaki ma na celu poprawę jakości towarów jest tak zwany program six sigma, który zezwala na zredukowanie usług oraz produktów marnej jakości, co zarazem skutkuje podniesieniem zadowolenia u Klientów, i także podwyższeniem skuteczności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie intrygującą strategią jest Lean Manufacturing, który jest zorientowany na zwiększanie produktywności, dodatkowo są to procesy, które mają na celu eliminację czynności zbędnych, ich redukowanie czy też upraszczanie. Strategia ta prowadzi do obniżenia sumptów, wobec tego bezsprzecznie wiąże się również ze zwiększeniem przychodów dla konkretnego przedsiębiorstwa.

Jeżeli poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta polecana strona, na której przeczytasz informacje, które Cię zaciekawią.

Lean Manufacturing jest procesem równie słynnym jak 6 Sigma, wobec tego również odbywają się aktualnie różnorodne szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej istotną rolę pełnią takie narzędzia poprawy jakości, jak przykładowo terminowa wytwórczość na czas, automatyzacja lub zarządzanie dostawami. Narzędzia te tworzą bazę metody Lean Manufacturing i także można je poznać zapisując się na szkolenia lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą kompleksowy i ogromnie skuteczny program działania, w związku z tym współcześnie organizowane są szkolenia lean six sigma, które mają na celu zdobycie przydatnej wiedzy na temat procesów i ich efektywności. Jest to skręcenie dwóch strategii – Six Sigma i Lean Manufacturing i okazuje się, iż połączenie to dostarcza niezwykle sporo fenomenalnych rezultatów. Szkolenia te są adresowane do licznych grup ludzi, między innymi multum korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów bądź managerowie. Na pewno tego typu szkoleniami powinna zaciekawić się każda firma, niezależnie od tego czy jest to niewielka firma bądź szerokie przedsiębiorstwo, bo szkolenia te znacznie przyczynią się do rozwoju wszelkiej działalności.