W dniach, kiedy kontakt pomiędzy wykonawcą usług a ich zleceniodawcą wielokrotnie odbywa się trasą elektroniczną, wyrażenie ochrony pracy intelektualnej zostało określone na nowo.

Oczywiście z różnego rodzaju plagiatami, czyli grabieżą tego typu pracy, mieliśmy do czynienia od tysięcy lat, jednak teraz takiego przestępstwa możemy dokonać nawet o tym nie będąc w pełni świadomi.
adwokat, sąd

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego powstało, potocznie rzecz ujmując tzw. prawo IT, zatem dziedzina prawa, która zajmuje się prawnymi aspektami usług udzielanych ścieżką elektroniczną (prawnik e-biznes), zatem takich, które związane są z tworzeniem oraz obiegiem nowych rozwiązań technologicznych. Jeżeli działamy przez Internet oraz rezultat naszej twórczości, nasze tak zwane dzieła to przykładowo jakaś grafika, aplikacja czy po prostu artykuł, najczęściej konieczne jest oddanie majątkowych praw autorskich. Przy sporządzeniu stosownej umowy dopomoże nam mecenas, który specjalizuje się takią dziedziną jak prawo IT. Taki prawnik prawnik Zabrze pomoże także przy takich sprawach jak redagowanie oraz negocjowanie umów IT czy tworzeniu kontraktów na wdrożenie dedykowanego oprogramowania.
Do zadań tego typu prawnika należałaby również ochrona znaków towarowych, czyli porada przy np. ich rejestracji ( od znaków towarowych). To wyjątkowo ważne, gdyż nadając nazwę naszej firmie czy choćby naszemu towarowi wręcz bezwiednie być może naruszyliśmy obcy znak towarowy, co kojarzy się z bardzo znacznymi nieraz trudnościami.

Dlatego ochrona znaków towarowych jest dla biznesmena tak istotna. Parający się taką gałęzią prawa prawnik pracuje na ogół w tak zwanej Kancelarii Patentowej i może poświadczać swoje usługi nawet poprzez Sieć.