Coraz szybciej zbliżający się czas składania PIT-u każdego roku niesie z sobą wiele stresu tysiącom Polaków.

Perspektywa wydłużających się kolejek do Urzędów Skarbowych już na parę miesięcy przed terminem jest zdolna efektywnie roztroić nerwy.
praga

Źródło: www.orlicatravel.pl
Jednak są opcje, jakie są w stanie sprawnie pomóc w napisaniu jak i przesłaniu deklaracji – a wszystko to bez kosztów. Program do rozliczania Pit to w najbliższych dniach integralny dodatek do codziennej prasy. Każdego roku liczba petentów, jaka korzysta z tego typu rozwiązań rośnie. Program do rozliczania Pit to czysta wygoda – darmowe wersje dodawane do gazet pozwalają na szybsze wypełnienie deklaracji podatkowej i przesłanie jej na skrzynkę Skarbówki. W efekcie stanie w przeciągających się kolejkach i trwonienie nerwów jest zbędne. Tego typu programy do rozliczeń mają zazwyczaj wbudowane różne samouczki oraz tutoriale – w rezultacie popełnienie błędu w trakcie wypełniania rozliczenia jest zmniejszone praktycznie do zera. Dodatkowo jest się w stanie zaoszczędzić na musie wynajęcia księgowego.
czasu

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
MousePen i608

Autor: Planeta PR
Źródło: Planeta PR
Innym wyjściem z sytuacji niż płyty dodawane do gazet jest portal podatkowy. Tego rodzaju serwisów aktualnie istniej dość sporo, a ich ilość jedynie się zwiększa razem z zbliżającym się finalnym terminem składania deklaracji podatkowych.

Dowolny portal podatkowy będzie miał dostęp lub link przekierowujący do programu PIT, warto jednak używać rekomendowanych serwisów w celu uniknięcia np. ryzyka wykorzystania wprowadzonych danych osobowych. Portale podatkowe oraz bezpłatne programy do rozliczeń to ułatwienie, z którego każdy podatkowicz chociaż raz winien skorzystać!