Współcześnie wystarczy posiadać dostęp do Internetu żeby zainfekować sobie laptopa. Ilość złośliwego oprogramowania w sieci jest tak duża, że nie trzeba nawet zaglądać na żadne niebezpieczne strony. Każdy z nas kto uważa, że jego taka sytuacja nie dotyczy, gdyż posiada nowy system antywirusowy, niestety jest w błędzie. Właściwie każdego dnia powstają nowe wirusy, konie trojańskie i inne paskudztwa, które mogą narazić nasz komputer na niespodziewane błędy lub atak z zewnątrz. Bywa, że nie należy podejmować się próby naprawy czegoś, na czym się nie znamy, ponieważ możemy wywołać jeszcze większe uszkodzenia.

sii.pl/ecm-i-portale/

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie znaleźć odpowiednich specjalistów? Oczywiście najlepiej w internecie. By zdobyć odpowiedź na nurtujące nas pytanie warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek i wpisać potrzebną frazę, na przykład ecm bądź cokolwiek, czego wymaga sytuacja. Po wyszukaniu tej frazy pojawi się nam bardzo duża lista wyników, będących odpowiedzią na zadane przez nas pytanie.

Przejdź na witrynę twórcy (https://futurae.pl/blog/od-zdjecia-do-ortofotomapy-fotogrametria-dronowa). Nakłaniamy Cię z radością! A to dlatego, że oczekuje tam na Ciebie wiele szczegółowych i interesujących informacji.

Oczywiście trzeba zachować czujność przeszukując zakamarki Internetu. Szukając konkretnych danych związanych na przykład z branżą IT dotyczących wbudowanych systemów embedded warto zwrócić uwagę na popularne strony, które pomimo tego, że mogą okazać się delikatnie bardziej niejasne pod względem treści, gwarantują otrzymanie rzetelnych informacji. Portal funkcjonujący w Internecie od dłuższego czasu najprawdopodobniej posiada fanpage na jednym z popularnych portali społecznościowych, przez co możemy sprawdzić opinie na ich temat, potwierdzając wiarygodność zamieszczonych na ich stronie informacji.

zakupy online

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się zadbać o bezpieczeństwo naszego komputera. Żyjemy w czasach, w których większość operacji wykonuje się online. W Internecie zrobimy zakupy, czasami podajemy numer swojej karty płatniczej, wchodzimy na stronę banku lub trzymamy prywatne pliki. Wbrew powszechnej opinii nie musimy być gwiazdą aby zostać ofiarą hakera. Opłaca zabezpieczyć się przed kradzieżą danych. Wykwalifikowany informatyk nie tylko wyeliminuje z naszego komputera konie trojańskie, lecz również zasugeruje w jaki sposób bronić się przed ewentualnymi przyszłymi podobnymi komplikacjami (sii.pl/systemy-wbudowane/).