Drony są w dzisiejszych czasach użytkowane na nadzwyczaj szeroką skalę. Zezwalają na filmowanie bądź wykonywanie zdjęć z dosyć innego ujęcia, co daje faktycznie niespotykane rezultaty.

Dron DJI Inspire 1

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrej jakości drony, takie jak dron DJI Inspire 1 PRO, posiadają wspaniałej jakości parametry i perfekcyjną ostrość obrazu, wskutek tego zdjęcia oraz filmy notowane dzięki dronom, posiadają najwyższą jakość. Drony stosuje się między innymi przy różnorodnego typu wydarzeniach kulturalnych – koncertach, występach kabaretowych, przeglądach itp. Ponadto można je wykorzystać również do sesji zdjęciowych i filmów ślubnych, reklamy lub marketingu.

Do jednych z lepszych typów dronów, jakie teraz mieszczą się na rynku, przylega dron inspire 1, który oddany jest do biegłego użytku. Świadczy o tym chociażby cena, jaka sięga nawet do 14 tysięcy złotych. Dron charakteryzuje się nowoczesnym, stylowym designem, a także cudownymi parametrami, pozwala na fachowe filmowanie, gdyż jest wyposażony w kamerę, która zapisuje obraz w standardzie 4K. Urządzenie gwarantuje zgrabne, widzialne ujęcia, pomocną opcja jest możliwość podglądu na żywo. Dzięki temu zdołamy systematycznie śledzić, jakie obrazy są rejestrowane poprzez dron, co rzecz jasna daje nam nad nim sporo większą kontrolę. Dron inspire 1 posiada także inteligentny system zasilania, jaki informuje użytkownika o pozostałym czasie baterii.

Dron 3DR SOLO

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com

Równie ogromną renomą cieszy się dron 3D Robotics, który wyposażony jest w wrażliwy kontroler lotu oraz 3-osiowy gimbal. Dronem można bezproblemowo kierować poprzez aplikację na telefony komórkowe, jaka zezwoli nam kontrolować drona, i nawet zaplanować mechaniczny lot. Jako jeden z nielicznych modeli, dron 3d robotics posiada przycisk PAUSE, jaki umożliwia zatrzymanie drona w miejscu, w powietrzu. Dron(zobacz modelowanie obiektów 3d dronem) ma także wbudowany system kontrolowania baterii. Jeżeli będzie ona na wyczerpaniu, użytkownik zostanie o tym poinformowany, dzięki czemu będzie mógł pewnie sprowadzić dron na ziemię.