Ministerstwo Finansów użyczyło dla mieszkańców oryginalny, efektywny i łatwy w obsłudze system teleinformatyczny administracji fiskalnej, wspierający podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych.

maszyna

Źródło: sxc.hu
Składa się z dwóch części, części ogólnodostępnej i indywidualne konto podatnika po zalogowaniu.
szanse

Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com

Portal podatkowy proponuje swoim eksploatatorom zeznania, które jest możliwość wysłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje, a również wiadomości dla użytkownika dotyczące zrealizowania i przesłania formularzy skarbowych przez Internet. Na portalu obywatel odnajdzie także aktualności i formularze interakcyjne dla dokumentów składanych drogą elektroniczną, oraz komplet informacji na temat programów nieodzownych do ich zgodnego wysyłania. Są przystępne wszystkie informacje i broszury pomocne i ważne dla płatników rozliczających się drogą elektroniczną, również wiadomości o najświeższych rozwiązaniach technologicznych wprowadzanych w owym programie.
Indywidualne konto po zalogowaniu stanowi otwarty kanał łączności z organami podatkowymi i umożliwia dojście do osobistych danych podatkowych. Podatnik ma bezpośredni dostęp do składnych zeznań, bądź prowadzonych rozmaitych spraw.

Czy chcesz, poznać następne wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zobacz w artykule więcej porad. One niewątpliwie też Cię zaciekawią.

Rejestracja na portalu gwarantuje nie tylko wysyłanie zeznań wprost z osobistego konta, ale również pozwala na elektroniczną komunikację z administracją podatkową dzięki składaniu i odbieraniu dokumentów do administracji podatkowej.

Portal jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich podatników, ponieważ bez wychodzenia z budynku załatwią wszelkie sprawy związane z podatkami.