Jeszcze kilka lat temu rozrywka postrzegana była jako wyjście do kina, teatru bądź spotkania pośród kolegów. Gdy spotykaliśmy się z znajomymi zazwyczaj umilaliśmy sobie czas grając w gry planszowe, gry karciane jak i gry ruchowe tzw. Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz takiego typu spotkania, na jakich gram w takiego typu gry to sporadyczność. Obecnie mało kiedy zbieramy się na tzw. imprezach w domu. Głównie umawiamy się ze znajomymi w klubach, restauracjach lub pubach. Więcej informacji na stronie: () A z rozrywek ostatnio bardzo modne są gry, jakie nazywają się escape room.

To gra przerzucona z wirtualnego do realnego otoczenia. Jak gra komputerowa zyskała bardzo dużą kupę fanów. Z racji ogromnej renomy postanowiono przerzucić grę ze świata fikcyjnego do realnego. Innowatorami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku uruchomili naczelny na świecie pokój. Drugim państwem, jaki zdecydował się otworzyć pokój typu escape room były Stany Zjednoczone. Do Polski ta rozrywka przybyła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Mimo to najwięcej takich pokoi w kraju jest w Warszawie.

Escape room Warszawa hotel pod warszawą hotel blisko warszawy posiada aktualnie 19 pokoi. Aby wejść we wszystkie te pokoje musimy mieć 1050 minut. W skrócie opowiemy cokolwiek o zasadach tej gry. Reguły są bardzo łatwe: powinno się w określonym okresie rozszyfrować wszelkie szarady i układanki, które były przygotowane przez autorów pokoju. W stosunku od trudności pokoju posiadamy różnego rodzaju prostsze lub trudniejsze szarady.

Gra dedykowana jest dla zespołów złożonych z 2 do 5 graczy. Gracze muszą ze sobą współpracować, gdyż bez wspólnej komunikacji i współpracy prawie niemożliwe jest rozstrzygnięcie wszystkich szarad a w skutek czego ucieczka z pokoju w danym czasie. Przyjemność stała się bardzo popularna, gdyż obecnie jest to jedyna drużynowa gra, jaka zmusza w rozgrywających zasady współpracy logicznego myślenia oraz sprawnego łączenia epizodów. Pokoje serii escape room Warszawa są najliczniej odwiedzane w całym kraju. Dzięki czemu jest cieszący się sławą pokojem.