Posiadasz firmę a także zastanawiasz się, komu powierzyć faktoring? Zastanów się nad bankiem albo niezależną przedsiębiorstwem faktoringową! Wewnątrz naszego artykule zbliżymy Tobie oba pojęcia, wraz z samiutką definicją faktoringu!

formalności

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz napisany dzisiaj tekścik po rozpoczynamy od zagadnienia: (definicja faktoringu), bo czym tak dokładnie bywa faktoring? Faktoring to mówiąc w skrócie nasza własna firma (która to jest tak zwanym faktorantem), nasi osobiści dłużnicy, oraz przedsiębiorstwo udzielająca finansowania (czyli, faktor).

Czy stworzone na tej witrynie (https://pmconsulting.com.pl/) artykuły spodobały Ci się? Masz ochotę na więcej? Więc pragniemy Cię poinformować, że już czekają na Ciebie świeże wpisy.

Istotą samego faktoringu, bywa wykupienie przez faktora należności – czyli dobrze nam poznanych faktur, które mają w posiadaniu odroczone w terminie sumy płatności, wystawione poprzez faktoranta. Faktoring, o rzeczy jakiej warto wspomnieć, jest przeznaczony dla firm prowadzących sprzedaż towarów a także usług innym firmom lub instytucjom, które wystawiają fakturki z odłożonym terminem płatności. I tu wkraczają faktoringi niebankowe, które mają w posiadaniu bardziej małe kryteria faktoringowe, usługi są jednak o wiele droższe aniżeli usługi z banku.

aplikacja do fakturowania

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednakże spojrzymy na (faktoring w banku), to omijając bardziej dużych kryteria, bywają one bezpieczniejsze, oraz mają w posiadaniu bezpośredni dostęp do samego centrum finansowania, z tego powodu są ograniczone koszta tej konkretnej usługi – w skrócie, jest to o wiele bardziej tanie.

W jaki jednak sposób banki kwalifikują potencjalnego faktoranta? Otóż zerkają na bilans oraz wskaźnik finansowy firmy. Jeśli on spada, to bank posiada prawo pomniejszyć limit, a nawet zerwać umowę. Z tego powodu dobrze się zastanów, jaka forma faktoringu najbardziej Tobie się opłaci!