Producenci telefonów komórkowychprzeganiają się w coraz to nowszych gadżetach w projektowanych przez siebie urządzeniach. Innowacyjne aparaty fotograficzne, porównywalne z podstawowymi lustrzankami, specjalistyczne programy graficzne do obróbki zdjęć, spersonalizowane odtwarzacze muzyki, z wyśmienitą jakością dźwięku. Jednak firma Sony wniosła na rynek coś zupełnie unikatowego – stworzyła telefon całkowicie wodoodporny.

Sony xperia

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu funkcje występowały już wcześniej w profesjonalnych aparatach do robienia zdjęć pod wodą oraz oczywiście w zegarkach. Jednak wraz z pojawieniem się modelu Sony z1 compact, także posiadacze telefonów komórkowych mogli zapomnieć o leku przed zalaniem. Zapewne większość z nas pamięta sytuację, kiedy jemu albo komuś z przyjaciół zalał się telefon i konieczna była jego droga naprawa lub wymiana.Dlatego tak dużo ludzi obecnie chwali sobie funkcję wodoszczelności w aparacie telefonicznym. Ostatnio wszedł na rynek kolejny model Sony Xperia z5, który ma jeszcze większą tolerancję na zamoczenia niż Sony z1 compact.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nieszablonowe źródło (https://kamrec.pl/) informacji, jednak jeśli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij tutaj.

Poza tym, że można robić nim zdjęcia pod powierzchnią wody, dodatkowo można zabrać go z nami na głębsze nurkowanie. Lecz przed każdym zanurzeniem, powinniśmy bezwzględnie pamiętać aby pozamykać wszystkie klapki od ładowarki, gdyż przez nie dostanie się woda do wnętrza. W aparacie Sony z5 umieszczono specjalny klips, który nam to ułatwi. Ciekawą alternatywą na rynku jest również model Xiaomi redmi note 2, który co prawda nie jest wodoszczelny jak Sony Xperia z5, ale zaopatrzony jest w bardzo profesjonalny procesor, działający niezwykle płynnie, nawet przy włączeniu parunastu aplikacji na raz, nie wiesza się ani odrobinę. Posiadacze tego modelu, który ukazał się na rynku pod koniec ubiegłego roku, bardzo go za to chwalą: poznaj dodatkowe informacje.

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

O innych interesujących aspektach telefonu,możemy poczytać w sieci – wystarczy tylko wpisać zdanie „Xiaomi redmi note 2” do naszej przeglądarki. Jeszcze na koniec, powracając do modelu Sony z5, oprócz innowacyjnej odporności na ciecz, jest on także niezwykle uodporniony na obtłuczenia – sprawdź więcej.

Intryguje Cię problematyka podnoszona w tym artykule? Przeczytaj oprócz tego także inne zbliżone posty – zwyczajnie wejdź tutaj białka tatrzańska wypożyczalnia rowerów.

Za sprawą wytrzymałej obudowie, nawet w sytuacji upadku na bardzo twardą, kamienną podłogę, wyświetlacz pozostaje nienaruszony. Technologia idzie coraz mocniej na przód, powstają modele telefonów z innowacyjnymi funkcjami, akcesoria do nich są bardzo zróżnicowane. Za najlepsze modele niestety należy dużo zapłacić, lecz za podstawowy aparat z funkcja wodoszczelności zapłacimy już niewielkie kwoty.