Jedną z ważniejszych kwestii jakie stają przed nami gdy myślimy o własnym przedsiębiorstwie jest stworzenie kosztorysu. Dokument tenże ma nam dać informacje na temat rywalizacji w sektorze oraz jego specyfiki a również o naszych słabszych oraz mocnych stronach.

Analiza ich jest konieczna do podjęcia odpowiednich decyzji, między innymi o tym jakie będą nam potrzebne przyrządu oraz metody ich finansowania. Ale informacje z kosztorysu mogą nam się przydać również w wyborze banku w jakim otworzymy darmowe konto dla firm. Możemy oczywiście zrobić to w banku w którym mamy konto osobiste. Taka sytuacja ma tą zaletę, że bank posiada już o nas jakieś informacje i nas zna. Łatwiej będzie nam wtenczas chociażby o kredyty (czego niestety przypuszczalnie nie unikniemy). Jednakże konkurencja w tymże segmencie usług bankowych jest gigantyczna, stąd warto się też rozejrzeć w ofercie innych banków. Większość – jeśli nie wszystkie – proponują darmowe konto dla firm. Znaczy to tyle, że założenie i prowadzenie konta będzie darmowe pod pewnymi zastrzeżeniami (np. osiągnięcia właściwych miesięcznych obrotów na rachunku).

Czytaj również

akt - firma

Autor: Sebastian Schack
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając bank musimy sprawdzić jak wysokie opłaty są naliczane za tak zwany szybki przelew – usługę jaka bardzo dobrze się sprawdza gdy zdarzy nam się iż płatność za towary bądź usługi będziemy musieli uregulować w ostatnim momencie bowiem inny kontrahent z kolei spóźnia się z zapłatą. Badając parametry konta musimy wziąć pod uwagę również to, jak wiele jak też jak często wysyłamy transferów i to czy często wpłacamy pieniążki w oddziele. Najczęściej usługi eskorty pieniędzy są płatne. Polecamy artykuł
Warto posłużyć się zestawieniami takich kont dla biznesu dostępnych w sieci, w renomowanych portalach finansowych. Określone tam są wyznaczniki diagnozy, prościej przeto będzie dobrać jakiś produkt dla swej firmy.

Nie należy także specjalnie się tego typu wyborem przejmować, gdyż zawsze można bank prędko oraz prosto zmienić, a już sama o tym informacja w naszym obecnym banku może być punktem startu do negocjacji. Nasze przedsiębiorstwo jest dla banku łakomym kąskiem, dlatego każda wiadomość o przejściu do konkurencji prawo konkurencji powinna spowodować korzystną reakcję naszego banku. Sprawdź