Faktoring to określony rodzaj prowadzenia transakcji biznesowych ściśle wiążący się z ściąganiem długów. W dzisiejszych czasach wśród biznesmenów często można spotkać się z osobami nieuczciwymi, lub też najprościej osoby nie wypłacalne. Podpisanie umowy z tego typu partnerami biznesowymi łatwo może zaprowadzić nas do sytuacji, kiedy całe nasze działanie zależne stanie się od naszego kontrahenta.

finanse - obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Taki stan rzeczy zdaje ię być wyjątkowo ryzykowny dla całego naszego biznesu. Usługa faktoringu pozwala ściągnąć zaległe długi od naszych wierzycieli. Proces taki opiera się na podpisaniu umowy z trzecią firmą, która będzie pełnić rolę pośrednika.

Firma taka musi wziąć na siebie całe niebezpieczeństwo wynikające ze ściągania długów. Wyróżnia się na ogół kilka stron podczas zawiązywania usług faktoringowych- .

Zaciekawił Cię ten wpis? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis (http://www.questcm.pl/) ma zbliżone dane do omawianych.

Faktorant jest to przedsiębiorca, który ma w ofercie jakiś typ towarów. Może również trudnić się świadczeniem wszelkiego typu usług. Kolejna strona to ta firma, która będzie miała za zadanie ściąganie długów. Ta strona nazywana jest faktorem.

Ostatnim elementem układanki pozostaje dłużnik. Usługa faktoringu ma na celu przede wszystkim funkcję finansową oraz gwarancyjną. Ma więc na celu po pierwsze doprowadzić do zwiększenia obrotów faktora, czyli firmy odpowiedzialnej za ściąganie długów, ale także zapewnia poczucie bezpieczeństwa usługodawcą. Właśnie z pomocą faktora firma ma możliwość otrzymać swoje pieniądze. Faktor praktycznie wykupuje długi dłużnika. Takie rozwiązanie ma możliwość poprawienia działalność przedsiębiorstwa, która nie miała możliwości realizowania zamówień z powodu zaległych faktur od klienta.

Inaczej rzecz ujmując jest to coś w rodzaju kredytu, jaki udzielony zostaje dłużnikowi, jednak całą odpowiedzialność związana z przejęciem długu leży po stronie faktora. W Polsce usługa ta staje się z roku na rok działalnością co raz bardziej popularną. Faktoring dla firm może być rzeczywiście bardzo niezbędnym sposobem funkcjonowania w biznesie dla przedsiębiorców z krótkim stażem, kiedy niezwykle istotna jest płynność gotówki, która daje możliwość nam inwestycję- kliknij stronę.

Podpisując umowę z faktorem daje on nam gwarancję, że wszystkie opłaty dostaniemy na czas, a ewentualne poślizgi w wypłacalności będą sprawą firmy świadczącej usługi faktoringowe.