Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w odcieniach lasu to główny wyznacznik ubrania łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla tych ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (straż leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której nigdy nie da się do końca zrozumieć.

zobacz

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są w lasach ogniwami które dopasowują się do natury, nigdy nie na odwrót. Widać to szczególnie w odzieży i wyposażeniu nabywanym specjalnie na okazję przebywania w lesie. Odcienie kurtek, płaszczy, spodni i wszystkich gadżetów to przede wszystkim mozaika i paleta zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę niepewności. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną pokroju dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Strzelec nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierzyny, nawet mając skuteczne wabiki, niezawodzący sprzęt i ubrania świetnie maskujące – tutaj.

Nie da się przewidzieć jak zachowa się tropione zwierzę, co sprawia, że każdy myśliwy, nawet udający się na polowania z kolegą lub w większej grupie, powinien, przysłowiowo, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też całość wyposażenia odgrywa u myśliwych decydującą rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest projektowana w kolorach zieleni lasu.

Czy po przeczytaniu omawianego tematu posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej informacji (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html) w odniesieniu do publikowanej problematyki.

Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dopasowane do proporcji strzelca.

Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki z polaru kupi się od stu złotych, a w wersji pikowanej, z możliwością odpięcia rękawów (walory kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) w sklepie zażądają kilkaset złotych.

Obojętnie czy jesteśmy typowym myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych – odzież i sprzęt który nosimy powinny być relatywnie dobrej jakości, w barwach maskujących, dopasowujących ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo, ale także komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.