Telefony komórkowe i smartfony to nieodłączna część naszego życia – niewiele jest ludzi, którzy nie posiadają obecnie jednego takiego urządzenia. Jeszcze kilka lat wcześniej komórki służyły jedynie do rozmów, lecz bardzo szybki rozwój technologi, oraz zaprojektowanie ekranów dotykowych sprawiły, że dziś są centrami mobilnej rozrywki. Na smartfonach można grać w ogromną ilość gier, puszczać piosenki czy oglądać filmy.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo duża liczba takich aparatów sprawia również, że równocześnie rozwinął się rynek telefonicznych akcesoriów – jeśli każdy z właścicieli zakupi chociaż jeden drobiazg, to daje to rynek warty kilkadziesiąt milionów złotych. Komórkowe akcesoria można kupić w wielu miejscach i są one bardzo różnej jakości.

Część z nich znaleźć można u producentów – jako przykład posłuży etui do samsung galaxy – znajdziesz tu, oferowane razem ze smartfonami tego producenta. Jednak zdecydowana większość z nich sprowadzana jest z Chin, i pomimo że najczęściej będą pasować do konkretnych urządzeń, to z ich poziomem wykonania będzie różnie.

Akcesoria do telefonu, zwłaszcza kupowane w sklepach internetowych czy na aukcjach to pewna loteria, ponieważ nie wiadomo co się dostanie w paczce wysłanej przez sprzedawcę. Rzecz jasna wszyscy sprzedawcy chwalą to co sprzedają, wszystko jest najwyższej jakości i rzecz jasna zawsze pasuje do danego rodzaju telefonu. Ale po otrzymaniu paczki czasami może się okazać, że niestety nie zawsze będzie to prawdziwe, bo produkty, które doszły są zwyczajnie źle zrobione.

W niektórych sytuacjach użytkowanie ich będzie wręcz groźne, dotyczy to zwłaszcza baterii oraz ładowarek. Przy ich zakupie należy bardzo uważać, bo niektóre mogą nie mieć odpowiednich atestów i ich używanie może się skończyć groźnym pożarem. Z tego też powodu planując zakup czegoś takiego koniecznie należy sprawdzić, czy spełniają one odpowiednie normy. Inne gadżety takie jak słuchawki,obudowy czy kable (zobacz lapp group polska) można dość bezpiecznie kupować, co najwyżej będą kłopoty z ich funkcjonowaniem, ale nie są niebezpieczne.