Obecnie zakup cyfrowego aparatu nie jest żadnym problemem. Sklepy pełne są zarówno niedużych, prostych kompaktów, jak też zaawansowanych lustrzanek. Obie te grupy urządzeń posiadają jakieś wady i zalety. Kompakty, szczególnie te mocno zaawansowane, mają na wyposażeniu optyczny zoom, dzięki jakiemu można wykonywać fotografie i z bliska i z daleka.

Nieco inaczej będzie przy lustrzankach. Tu już się nie da w łatwy sposób zmieniać rodzaju ujęcia, bo najczęściej trzeba będzie mieć kilka typów obiektywów, które będą spełniać różne funkcje. W dużym stopniu wpływa to na koszty sprzętu, bo na sam początek trzeba kupić body, a później następne obiektywy, jak umiejętności fotografa się poszerzą i będzie on próbował robić kolejne ciekawe zdjęcia. Nawet zestaw zestaw do wideokonferencji teams dla amatora może koniec końców kosztować kilkukrotnie więcej niż dobry kompakt, lecz niezaprzeczalnym plusem jest znacznie lepsza jakość zdjęć. Z tego też powodu jeżeli komuś przestaje wystarczać zwykłe pstrykanie i ma więcej ambicji w tym zakresie, to z pewnością kupno lustrzanki to będzie dobry pomysł – tutaj o sigma 10-20.
Grillowe rewolucje

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Na samym początku wielu osobom w zupełności powinien wystarczyć główny zestaw, w którego skład wchodzi body i standardowy obiektyw. Za pomocą takiego zestawu można świetnie zasady fotografii i zwyczajnie się nauczyć wykonywać dobre zdjęcia. Na początku może nie warto szaleć, bo jeżeli się okaże, że nie stanie się to jednak czyjąś pasją, to nie ma potrzeby zbędnego wydawania pieniędzy. Lecz jeżeli już decyzja o tym, żeby rozszerzyć sprzęt zapadnie, to warto w niego dobrze zainwestować. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością pośród miłośników fotografii zaczęły się cieszyć obiektywy Sigma, ten japoński producent urósł bowiem do miana lidera w tej branży – sprawdź.

Naprawdę wysoka jakość, którą można porównać z produktami liderów w branży i prawie dwa razy niższe ceny powodują, że zdobywa on coraz większe grono wiernych klientów. Niezwykle chwalony jest na przykład model sigma 10-20, który się wyróżnia wśród reszty konkurencji doskonałą jakością wykonywanych fotografii i pozostałymi paRAMetrami.