Kamerki sportowe są coraz bardziej znane, gdyż kupują je już nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych, ale też osoby, które pragną nagrywać swoje wakacje.

Najbardziej znane w tym obszarze rynku są modele GoPro.
GoPro Session

Autor: Carolin Zöbelein
Źródło: http://www.flickr.com
GoPro Session to obecnie najpopularniejsze rodzaje na rynku, jeżeli chodzi o sportowe kamery to w rzeczywistości nie mają one sobie równych oferta na stronie dostepna na stronie . Zwłaszcza, że ich ceny choć nie są niskie, to jednakowoż w porównaniu do możliwości nie są też jakoś specjalnie wygórowane. Dość niedawno producent poszerzył swoją ofertę, tak więc mamy do wyBoru większą ilość kamer i więcej możliwości. Interesujący jest również rodzaj Hero 4 Black, czyli obecnie najbardziej profesjonalny produkt z tej serii.
Kamera tego typu pozwala na nagrywanie wideo (zobacz również – kamery bezprzewodowe wifi) w dużej rozdzielczości, nawet 4K z prędkością trzydziestu klatek na sekundę. A ponadto użytkownik może jeszcze wybrać 2,7K przy prędkości 50 klatek na sekundę, oraz1080p z maksymalną szybkością 120 klatek na sekundę. Interesującą alternatywą jest kamera xiaoyi action czytaj to. Tego typu model ma zaawansowane funkcje, jakie zadowolą nawet bardzo wybrednych użytkowników. Kamera jest niezbyt ciężka, ma kompaktowy design, można nią rejestrować wysokiej jakości filmy HD.
kamera xiaoyi action

Autor: downloadsource.fr
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy nią wykonywać czyste, wspaniałej jakości zdjęcia o rozdzielczości 16Mpix. Kamera ma wbudowane wi-fi, jak i bluetooth, a to umożliwia przesyłanie w czasie rzeczywistym, ale i edycję oraz udostępnienie takich nagrań za pomocą smartfona.

Jak więc widać możliwości są duże, można wybrać bardziej powszechną kamerę, którą jest GoPro albo drugi omawiany model, jaki jest także bardzo solidny.