Chciałbyś przysiąść sobie wygodnie na kanapie i oddać się relaksowi wsłuchawszy się w dźwięki ulubionego krążka wydobywające się z twego własnego systemu hi-fi?
Wspaniała sprawa! Jeśli nie posiadasz jeszcze w swym salonie bądź pokoju takiego zestawu, to najwyższy czas o tym pomyśleć.

audio

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Jak powinie wyglądać idealny sprzęt audio do mieszkania? Nim przystąpimy do kupna należytego zestawu hi-fi, trzeba zapoznać się z kilkoma ważnymi wytycznymi, które powtarza wielu specjalistów z branży sprzętu audiofilskiego. To istotne, by nie kierować się wyłącznie opiniami na forach czy specyfikacją techniczną danego sprzętu, a kryteriami subiektywnymi.
reklama - rzut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Wybieraj oprzyrządowanie audio słuchając. Nic nie jest lepszym spraWDzianem konkretnego modelu amplitunerów jak osobiste oszacowanie takiego wyposażenia bezpośrednio „ze słuchu”. Ważne, ażeby na tego rodzaju testy zabrać doskonale znaną nam osłuchaną już płytę. To pomoże przy jej pomocy zbadać wszelkie różnice między poszczególnymi systemami audio.

Czy analizowana kwestia bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne teksty.

Nierzadko bowiem zdarza się tak, iż sprzęt o jednakowych parametrach technicznych nie brzmi tak samo. Tu znaczenie mają wręcz najdrobniejsze elementy jak tworzywo obudowy głośników, kształt, czy nawet kable przenoszące brzmienie z odtwarzacza do głośników. To nie jest zasadą, że im głośniejsze są niskie brzmienia (tak zwane basy), wówczas muzyka brzmi lepiej. Przesadna dominacja tego zakresu może doprowadzić do sytuacji, iż niektóre instrumenty będą przytłumione.

Urządzenie należytej jakości nie przyzwoli na przewagę niskiego zakresu w czasie odtwarzania , jego brzmienie będzie wyraziste, sprężyste a uaktywnia się tylko w momencie „przywołania go do tablicy”.