Zbliżają się święta, a wraz z nimi należy pomyśleć o nabyciu prezentów. Wybór jest bardzo duży, ale zawsze jest z tym problem, gdyż przecież nie myślimy na co dzień, jaki prezent byłby najlepszy.

Możemy powiedzieć, iż każdego roku jest to kłopotliwe, no chyba, iż obdarowywany ma jakieś znane hobby, więc łatwo coś mu kupić w jego stylu. W pozostałych przypadkach nie jest tak prosto, lecz całe szczęście jest metoda, żeby kupić coś intrygującego oraz ciekawego.
Tego typu są gry planszowe, jakie na nowo stają się popularne i ochoczo nabywane. Taką grą są faktycznie Osadnicy z Catanu, czyli bardzo znana na całym świecie gra, w którą ochoczo grają całe rodziny.

Ten tekst ma niesamowicie ciekawą treść, ale odszukaj serwis, który zawiera analogiczne informacje. Również na pewno będą bardzo interesujące.

Każdy gracz wciela się w osadników na wyspie Catan, każdy zaś posiada swoją kolonię, jakiej przewodzi. Rozbudowuje ją, tworzy nowe drogi i miasta.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z kolonii jednocześnie zbiera dostępne dobra naturalne, dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć większe osiedla. Kolejna ciekawa gra to Wsiąść do pociągu. Gracze zbierają karty, jakie przedstawiają wagony. Wykorzystują je, ażeby stawiać dworce, tworzyć tunele czy wsiadać na promy. Jest to prosta, ciekawa gra, bardzo szybko można się nauczyć w nią grać. Jest to idealna rozrywka dla każdego członka rodziny.

osadnicy z catanu

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Ostatnia ciekawa gra to Cywilizacja poprzez wieki, jaka odwołuje się do legendarnej komputerowej rozgrywki Sid Meier’s Civilization.

Zdecydowanie polubią ją wielbiciele dobrych, strategicznych rozgrywek, gdyż generalnie to gra jedna z bardziej jakościowych w tej dziedzinie. Jak widzimy takie gry to najlepszy pomysł, gdy szukamy idealnego, ciekawego i niebanalnego prezentu pod choinkę.