Dla większej części mieszkańców naszego kraju region Warmii oraz Mazur to niemalże to samo. W rzeczywistości jednak to dwie sąsiadujące oddzielne krainy geograficzne. Co interesujące, tylko Warmia miała kiedyś wyraźnie określone granice geograficzne.

wieczór

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com
mazury

Autor: www.4taroty.pl
wrażenia

Mazury nie stanowiły nigdy oddzielnej jednostki administracyjnej – zarówno pod względem świeckim, ani też kościelnym. Region Warmii był zawsze katolicki, z kolei na Mazurach nie odnajdziemy tradycyjnych kapliczek, gdyż mieszkała tam ludność wyznania ewangelickiego. Wielu turystów, którzy przyjechali na Mazury i przebywając np. w Olsztynie, Fromborku czy też Ornecie sądzi, że tak właśnie jest. Niestety mylą się, ponieważ wszystkie wspomniane miasta to część Warmii. Najbardziej popularne miejscowości na Mazurach to natomiast Giżycko, Węgorzewo czy Pisz. Jest to śliczna, pełna zieleni kraina słynąca z dziesiątek jezior, na których odpoczynku poszukują mieszkańcy całej Polski już od wielu lat. Należałoby tutaj przyjechać bez względu na porę roku, gdyż praktycznie w każdym przypadku jest tu prześlicznie. Możemy np. chodzić na długie leśne SPAcery, chodzić wędkować czy wypożyczyć jacht i spędzać swoje wczasy na wodzie.
Oczywiście Mazury charakteryzują się również doskonałą bazą hotelową. Każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego. Dla przykładu osoby doceniające komfort znajdą zakwaterowanie w jednym z dużej ilości hoteli, rodziny z dziećmi zarezerwują sobie kwaterę w domu wolnostojącym, z kolei samotni podróżni skorzystają z hostelu czy motelu.

Nie tylko sympatycy historii docenią pozostałości krzyżackich zamków, których znajduje się w tych okolicach bardzo dużo.

Pamiętaj, że aby zdobyć interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz odnaleźć dobre źródło – zatem odkryj serwis, w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Dla miłośników świetnej muzyki organizowane są natomiast przeróżne festiwale.