Osoby starsze wiekiem w naszym kraju nie mają łatwo, nawet jeśli przez całe życie pracowały. Renty i emerytury są w wymiarze niejednokrotnie nie pozwalającym na normalne egzystowanie, a jeżeli ktoś będzie miał dodatkowo problemy ze zdrowiem, to jego sytuacja będzie naprawdę trudna.

technologia - panorama

Autor: Rafael Nepô
Źródło: http://www.flickr.com

ogląd - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko wskazuje na to, że sytuacja się nie poprawi.

Odpowiada Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę (www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Społeczeństwo w naszym kraju cały czas się starzeje, dużo młodych ludzi wyjechało pracować do innych krajów i nie planują wracać, a w budżecie będzie coraz mniej pieniędzy na świadczenia dla starszych osób. Niestety dla nich oznacza to albo wegetację i konieczność ograniczenia wszystkiego, albo dorabianie na wszelkie sposoby, tylko związać koniec z końcem. Lecz jeśli się pojawi coś nieprzewidzianego, to nawet kredyt dla seniora może nie wystarczyć do tego, żeby wyjść na prostą (kredyt przeznaczony dla seniora).

W ostatnich latach pojawiła się całkiem nowa możliwość na zapewnienie sobie zabezpieczenia finansowego na starsze lata, a jest nią renta dożywotnia w zamian za mieszkanie (sprawdź na zobaczyć na ). Dla niejednej starszej osoby będzie to jedyna dostępna możliwość na to, aby sobie zapewnić choć odrobinę godnego życia, i jakiekolwiek zabezpieczenie jeśli będzie konieczność leczenia.

Zasada działania takiej renty opiera się na tym, że po osiągnięciu jakiegoś wieku będzie można przepisać na jedną z instytucji mieszkanie lub grunt, a dzięki temu aż do śmierci otrzymywać będzie świadczenie w ustalonej wysokości. Wysokość tej renty zależeć będzie od kilku rzeczy, na przykład od wartości nieruchomości a także płci i wieku osoby, która występuje z takim wnioskiem.