Odszukanie nietuzinkowej i zarówno przyzwoicie płatnej roboty to nie lada wyczyn. Przekonali się o tym przede wszystkim młodzi ludzie, którzy nie tak dawno ukończyli studia. Ofert pracy na rynku jest mnóstwo, tymczasem spora część z nich zawiera rozmaite haczyki, które zniechęcają osoby zamierzające podjąć pracę. Dlatego też należy szczegółowo przeczytać ogłoszenie, a dopiero następnie posłać list motywacyjny , a także CV.

Jeśli okaże się, iż Twój przypuszczalny pracodawca jest Tobą zainteresowany to na pewno odezwie się do Ciebie po kilku dniach. Nie ulega wątpliwości, że dostaniesz zaproszenie na rozmowa rekrutacyjna po której prawdopodobnie otrzymasz etat w danej korporacji. Musisz pamiętać, iż pierwsza praca (sprawdź tutaj: praca holandia) na zawsze zostanie Ci w pamięci, zatem zatroszcz się o to, by nie popełnić z początku żadnej gafy. Wiadomo, że nie da się przygotować do spotkania, albowiem nie mamy pojęcia jakie dostaniemy pytania. Jednak relewantne jest, aby dowiedzieć się czym firma konkretnie się absorbuje oraz obejrzeć stronę internetową.

praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu przypadkach się zdarza, iż osoba rekrutująca zadaje pytania, które mają za zadanie sprawdzenie wiedzy na temat firmy do jakiej pretendujemy. Jeżeli uda nam się przejść interlokucję z wynikiem pozytywnym, to na bank najpierw zostaniemy zaproszeni na miesięczny staż, który będzie miał pokazać przyszłemu chlebodawcy czy nadajemy się na to stanowisko. Dlatego też pierwszy dzień w pracy powinien być dla nas istotny i powinniśmy się właściwie do niego przygotować. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż najważniejsze jest pierwsze wrażanie, jakie zrobimy na drugiej osobie. Więc przed pójściem do pracy każda dama powinna zrobić delikatny makijaż, uczesać włosy , a także włożyć kostium. Facet ma nieco łatwiej, albowiem starczy, iż założy garnitur i zaraz wygląda poważniej.

Więcej na ten temat:

Nie lekceważ swojego, pierwszego dnia w firmie, gdyż musisz zrobić dobre wrażenie na swoich przełożonych i nowych kolegach. Wiadomo, że nikt nie będzie wymagał od Ciebie nadprzyrodzonych zdolności, jednakże trzeba wykazać się wiedzą, konceptem oraz niepospolitym myśleniem.