Internet oferuje użytkownikom naprawdę wiele alternatyw zdobywania przydatnej wiedzy, jak również wykorzystywania komfortowych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z powodzeniem mogą korzystać początkujący właściciele firm, którzy poszukują informacji i porad tyczących prowadzenia działalności, opłacania składek oraz dopilnowania formalności, przed którymi stają. W takich wypadkach optymalnie jest skorzystać z fachowych witryn stworzonych dla instytucji państwowych, ponieważ właśnie na nich mieszczą się najbardziej wiarygodne i bieżące informacje.

Praca na komputerze

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Przydatne narzędzia
W sieci można znaleźć wiele przydatnych narzędzi i programów ułatwiających wykonywanie obliczeń niezbędnych przy prowadzeniu firmy. Właśnie takim ciekawym narzędziem jest przykładowo kalkulator, za pomocą którego możemy policzyć, ile wynagrodzenia netto otrzymamy z 3500 brutto – na tej stronie. Podobne aplikacje pomagają również obliczyć, ile jesteśmy winni w Zus-ie lub w Urzędzie Skarbowym, do tego z wymaganymi odsetkami.

Ten artykuł jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na następne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj (http://www.pomoceszkolne24.pl/PLANSZE/1/162/) w ten link.

Dzięki temu mamy możliwość zgromadzić niezbędną kwotę i przyszykować się do opłat trochę wcześniej.

Trzeba opłacać składki zdrowotne
W sytuacji jeżeli nie wie się, ile wynosi nakładana przez zus składka zdrowotna, kontynuuj ma się możliwość szukać tej informacji w witrynie internetowej rzeczonej instytucji. W serwisie Zus-u znajduje się sporo ciekawych informacji. Zawarte w czytelnych rubrykach dane pozwolą nam sprawdzić, jaką wartość mają poszczególne składki i przyszykować się do ich uiszczenia.

W witrynie Zus-u wyszukamy również wszystkie formularze niezbędne nam do formalności w rzeczonym urzędzie. To naprawdę spore ułatwienie dla zajętych osób, które nie mają czasu, by odwiedzić miejscowego urzędu i o wszystko rozpytać.

Jeśli zalega się ze składkami
Wsparciem dla osób, które w czasie od 1999 do 2009 roku nie zapłaciły składek, okazuje się abolicja zus – ta strona. Ustawa abolicyjna objęła swoim zasięgiem również spadkobierców, którzy byli zobowiązani spłacić zadłużenia poczynione przez swoich bliskich. By mieć możliwość skorzystać z abolicji, trzeba było złożyć stosowny druk. Zus udzielił dwuletniego terminu od chwili wejścia ustawy na złożenie podań przez petentów, jednakże w szczególnych sytuacjach przedłuża czas.