Osoba prowadząca działalność gospodarczą, w terminie do 30 kwietnia, musi złożyć, we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego bilansu. W podsumowaniu PIT 2014 , wypełnionym zgodnie z ustalonymi przepisami przykładu, powinny zostać wykazane wypracowane w ciągu roku ciężary fiskalne objęte bezzwrotnym świadczeniem według norm szczególnych.

W zobowiązaniu trzeba zakreślić wielkość ciężaru fiskalnego, jak również informację o zapłaconych do urzędu skarbowego przedpłatach na podatek – jeśli takowe zaistniały.

Elektroniczne rozliczanie PIT

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz wybierać się do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez Internet. Nie musisz nic ściągać i instalować niekorzystne programy na swój komputer, musisz posiadać tylko dostęp do Internetu gdzie wpiszesz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najpowszechniejszą metodą złożenia deklaracji jest wręczenie go w punkcie podawczym fiskusa. Możliwe jest również przekazanie deklaracji formą opcjonalną. Popularne stało się nadawanie informacji w formie formularza elektronicznego bezpośrednio do organu podatkowego wspólnie z uzyskaniem biurowego poświadczenia otrzymania.

Składanie deklaracji Pit 37 online przy udziale online nie oczekuje posiadania e-podpisu. Badanie badanie satysfakcji klienta ankieta płatnika odbywa się za pomocą pięciu danych personalnych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, wartość przychodu uwidoczniona w zeznaniu lub rocznym zsumowaniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest przedkładany formularz elektroniczny. Przekazanie Pit 37 online (formularz Pit 37) to prosty, szybki, bezpieczny sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, rozliczanie PIT przez internet, nie nastręcza zbędnych formalności i wydatków. Przez to mamy również pewność poprawnego wypełnienia druku ze wszystkimi dodatkami.