Polscy podatnicy są zobowiązani do corocznego składania deklaracji swego przychodu i rozliczenia podatków. To naprawdę gorący okres w Urzędach Skarbowych, w którym tworzą się długie kolejki, petenci przynoszą własne formularze i załatwiają kwestie związane z dopłatami podatkowymi lub uzyskaniem zwrotu. W momencie, gdy chce się, żeby wszelkie czynności powiązane z rozliczeniem podatkowym przebiegły niekłopotliwie oraz szybko, trzeba się do tego jak najlepiej przyszykować.

rozliczenie
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecyduj: samodzielnie czy z biurem rachunkowym?

Na podstawie informacji ujętych w druku pit (https://pitax.pl)-11, który zatrudnieni dostają od swoich pracodawców, następnie muszą wypełnić deklarację roczną oraz przedłożyć ją w Urzędzie Skarbowym, do którego należą. Pit roczny możemy oddać fachowcom z biura rachunkowego, którzy z pewnością wykonają to prędko oraz sprawnie, jednak podobna usługa łączy się z określonymi kosztami. Sporo osób poszukuje także znajomych, którzy dobrze znają się na kwestiach podatkowych i formularzach – portal podatnika. Tymczasem rozliczenie pit 2016 online okaże się bardzo proste oraz bez kłopotu można zrobić je samodzielnie.

Wpierw poszukaj programu

Przy rozliczeniu pita nieodzowny będzie komfortowy oraz nieskomplikowany w obsłudze program do rozliczeń podatkowych. Takie aplikacje znajdziemy w internecie, w serwisach poświęconych podatkom, a czasami także na płytach dodawanych do codziennej gazety. Jeśli pragniemy prędko i bezproblemowo rozliczyć pit 2016 program powinien być nieskomplikowany oraz
rozliczenie
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

pewny. Wybierając aplikację można podeprzeć się opiniami innych podatników, trzeba również sprawdzić, jakie deklaracje obsługuje konkretna aplikacja – http://www.iwop.pl/pity/program-pit/|http://www.iwop.pl/pity/program-pit/”>www.iwop.pl/pity/program-pit/|http://www.iwop.pl/pity/pit-37/”>http://www.iwop.pl/pity/pit-37/|http://www.iwop.pl/pity/pit-37/”>www.iwop.pl/pity/pit-37/|http://www.iwop.pl/pity/rozliczenie-pit/”>http://www.iwop.pl/pity/rozliczenie-pit/|http://www.iwop.pl/pity/rozliczenie-pit/”>www.iwop.pl/pity/rozliczenie-pit/|http://www.iwop.pl/pity/ulgi-i-odliczenia/”>http://www.iwop.pl/pity/ulgi-i-odliczenia/|http://www.iwop.pl/pity/ulgi-i-odliczenia/”>www.iwop.pl/pity/ulgi-i-odliczenia/}.

Online czyli przez internet

Coraz więcej osób decyduje się posłać wypełnione rozliczenie drogą elektroniczną, czyli inaczej mówiąc online. Rozliczenie pitów online okazuje się wygodne i pozwala wielce zaoszczędzić czas. Nie musi zwalniać się z miejsca pracy, żeby dowieźć druk do budynku urzędu, nie ma konieczności wysyłać go pocztą i ponosić nadprogramowych kosztów, wszystko da się załatwić kilkoma kliknięciami myszką. Rozliczenia podatków nie można odkładać na ostatni moment, im szybciej to załatwimy, tym szybciej spełnimy spoczywający na nas obowiązek, a jeżeli deklaracja wykazuje zwrot podatku – również szybciej możemy radować się pieniędzmi.