Karty kredytowe są instrumentem – jednym z wielu płatniczych instrumentów, który ma swoje walory i wady.
O ile trafią do dłoni odpowiedzialnych osób, które potrafią mądrze i świadomie z nich korzystać, wtenczas przeważą pozytywy.

ranking kart kredytowych

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednakże korzystają z nich osoby nie zachowujące umiaru i nie kontrolujące na bieżąco stanu finansów, to karta kredytowa w ich rękach będzie jak żyletka. Trudno się nią będzie posługiwać oraz równocześnie nie uczynić sobie krzywdy.

Łatwość korzystania z karty kredytowej, która jest jej największym atutem, jest także jej najogromniejszym przekleństwem. Osoby, jakie wpadły w spiralę długów (giełda długów) często to właśnie zadłużenie na karcie kredytowej wskazują jako pierwszy etap swych problemów finansowych. Jednakże musimy powiedzieć bez ogródek – to nie karta kredytowa jest szkodliwa. W większości wypadków powodem kłopotów jest nasze postępowanie i brak odpowiedzialności, tylko czasami wynikający z niedostatku wiedzy. Karty kredytowe nie są w żaden sposób powiązane z naszym kontem . Są one niezależnym bankowym produktem, jaki jest przyznanym nam kredytem z wyznaczonym górnym ograniczeniem, na przykład 10 000 złotych. Płacąc kartą kredytową wydajemy środki banku. To nadzwyczaj wygodne, lecz ma również swoje minusy – przy jocie nieuwagi możemy wydać więcej pieniędzy, niż będziemy w stanie oddać w konkretnym czasie rozliczeniowym.

Nie trudno się zapomnieć, bowiem w przypadku kart kredytowych możność płacenia utracimy dopiero po dosięgnięciu limitu a banki dbają, ażeby był on możliwie wysoki. zyskują bowiem wówczas, kiedy my nie spłacamy zobowiązania. Nim zdecydujesz się na takową kartę kredytową, przejrzyj ranking kart kredytowych.