W Polsce mamy takie prawo, że każdy laptop, który bywa wykorzystywany w firmach, powinien mieć oryginalny program.
Pewnie wszyscy pamiętamy skandal oraz ośmieszenia, na jakie wystawiona była policja, kiedy pewnego dnia wyszło na jaw, że pracują oni na nielegalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie wśród rodaków, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. W obecnych czasach takiego rodzaju działania wydają się być już dość rzadkie. Wszystkie firmy są świadome tego, że komputery, które są w budynku i używane są przez PRacowników, powinny posiadać oryginalne oprogramowanie, ale również legalny program antywirusowy.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych danych na omawiany wątek, to także rzuć okiem na system do obiegu dokumentów pokrewne materiały, które podnoszą tę problematykę.

To bardzo ważne. Trzeba mieć na to fakturę oraz w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeżeli zamawiamy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście można zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani jak najlepsi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, aby zrobić kurs z tego programu. Będzie to na pewno dość przydatne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które daje dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego typu szkolenie może być również wykonane online.

Taka forma jest dzisiaj bardziej popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy dostać także gwarancję.