Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć stosowne dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tak zwany PIT, który podług ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, lecz pomimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas niejednokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Zorientuj się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, które osiągają przychody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, iż takie w ogóle istnieją, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem długa, dlatego dobrze się z nią dokładnie zapoznać, a być może okaże się, iż nasze dochody również są w niej ujęte. To np. wszelakiego rodzaju odszkodowania lub zasiłki, oczywiście o ile nie przekraczają wyznaczonej kwoty, jaka może być różna w każdym roku podatkowym . Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby pobierające świadczenia z ZUS-u albo z KRUS-u.

Zajrzyj do naszego serwisu i kontynuuj przeglądanie interesujących artykułów. Jest ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Was.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelkie sprawy powiązane z rozliczeniami troszczą się w takim wypadku nadmienione instytucje, wysyłając należyte formularze do Urzędu Skarbowego oraz zwalniając z tego obowiązku osoby pobierające te świadczenia. Zeznania nie składają również emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest także suma wolna od podatku, jednakże nawet jeśli nie przekroczymy ustalonej kwoty, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, ponieważ dzięki temu dostaniemy zwrócenie podatku – .
Jeśli jednakże jesteś zobowiązany do złożenia rozliczenia podatkowego, warto jest do tego wykorzystać bezpłatny program, który zdecydowanie uprości i usprawni to zadanie. podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen)

Program i rozliczanie PIT przez Internet albowiem zwalnia nas nade wszystko ze stania w kolejkach, lecz nie tylko. Ponadto pozwala uniknąć błędów w rozliczeniach i daje wszelkie dokumenty, wraz z załącznikami, jakie należy uzupełnić, aby nie wystąpiły żadne braki. Kiedy wobec tego jesteś zobligowany złożyć PIT, zrób to używając właściwej aplikacji, a uzupełnione dokumenty prześlij przez Internet.