Smartfony szturmem wdarły się w nasze codzienne życie, jak pokazują statystyki w ostatnim czasie coraz mniej konsumentów kupuje zwykłe klawiszowe telefony. W rzeczywistości smarftony to bardzo wydajne komputery, tyle że zamiast myszy i klawiatury posiadają jedynie dotykowy ekran.

Co absolutnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby można z nich było całkiem wygodnie korzystać. Mimo że popularność zyskały raptem parę lat wcześniej, to niewiele osób wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie przed dwudziestu laty IMB zaprojektował pierwsze urządzenie mające ekran dotykowy, jakie jednak wówczas dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było następnych kilkunastu lat i dużego rozwoju technologii, żeby pojawiła się następna odsłona tych urządzeń, tym razem już niezwykle przychylnie przyjęta przez konsumentów. Aktualnie smartfony to naprawdę potężne urządzenia, o wydajności dużo większej niż sprzęt komputerowy sprzed niedawna. I wytwórcy bez przerwy dokładają im pamięci i szybkości procesora, jeszcze bardziej poprawiając ich możliwości.

Na dzień dzisiejszy na rynku liczą się smartfony z dwoma operacyjnymi systemami, to znaczy Androidem i iOS. Wprawdzie jeszcze system Microsoftu próbuje pozyskać jakąś część tego rynku, ale póki co tak średnio sobie radzi. Wybór odpowiedniego systemu ma spore znaczenie na to, z jakich programów i aplikacji można będzie korzystać, a poza tym ile za to trzeba będzie płacić.

Niewątpliwie dużo lepiej pod tym względem wygląda Android. Gry i aplikacje mobilne mogą być ściągane ze sklepu Google Play, w jakim duża ich część jest bezpłatna lub kosztująca symboliczne kwoty.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten odnośnik – bez dwóch zdań też warto zobaczyć tu (http://www.sklep.sn-promet.pl/) kolejny ciekawy post.

Google także prowadzi rozsądną politykę dla programistów, przez co liczba proponowanych programów przyrasta niezwykle dynamicznie. I programy te są coraz bardziej zaawansowane pod względem użytkowym i graficznym, co bardzo dobrze można przykładowo zobaczyć po najróżniejszych grach. Lecz na smartfony i tablety produkowane jest również coraz więcej programów użytkowych, biznes polubił te mobilne urządzenia i coraz chętniej korzysta z ich możliwości.