Żywot dorosłych, choć pełen obowiązków za które muszą brać odpowiedzialność, może być także ostoją zadumy i odpoczynku. Zakątkami, w jakich dojrzałe dzieci wolą się resetować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wyprawić mniejsze dzieci? Może na najnowszą wariację „Brzydkiego kaczątka”? Widowisko opiera się na znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę przedszkolaków. Pojawiają się przyodziani w komiczny sposób aktorzy, którzy chcą zachowywać się jak najciszej, gdyż nie chcą przeszkadzać poecie w tworzeniu baśni.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona na oczach widzów opowieść ukazuje doświadczenia brzydkiego kaczątka. Wyróżnia się ono kolorem od swoich braci i sióstr, dlatego jest wzgardzane i traktowane okropnie. Czuje się nijakie i samotne. Sądzi, że świat zauważa tylko ładnych. To to jest kłamstwo – po przejściu na stronę. Najważniejsze jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest baśnią, która uczy tej prawdy. Nauczyciele, którzy przychodzą na to przedstawienie, potwierdzają, że o tej prawdzie trzeba sobie regularnie przypominać. Aktorzy przypominali przedszkolakom wartości, którymi trzeba się kierować w życiu. Uznali, że nie można naśmiewać się z kaczątka, które jest opuszczone i smutne.Mimo rozczulającego przesłania płynącego z baśni, utrzymany został zabawny ton. Na pewno przyczyniają się do tego aktorzy, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także kukiełek. Lalki przyciągają uwagę pociech i wywołują na ich buziach uśmiech oraz mnóstwo innych emocji. W zależności od pokazywanych kukiełek, przedszkolaki śmieją się lub są bardzo przejęte traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z innymi kaczątkami wypada blado.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać musi.Istotnym walorem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie najmłodszym. Swój wkład w utrzymanie pozytywnej atmosfery ma też taniec i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem najmłodszych.

Jeśli zainteresował Cię omawiany wątek, to przejdź na kolejną stronę oraz zgłąb podobne dane dotyczące tego zagadnienia. Pochłoną Cię bez reszty.

W ogóle nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą pozycję. Aktorzy, grający dla najmłodszej widowni kochają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym zadziwiającego, że dorośli wolą spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.