Powiedzenie przypomina nam, że na naukę nigdy nie bywa za późno, a inne nakazuje, że trzeba zdobywać wiedzę przez cale życie. Prowadzenie własnej firmy jest niezwykle odpowiedzialną pracą. Część tej odpowiedzialności właściciel może oczywiście przerzucić na podwładnych, ale prawnie w ostateczności odpowiada tylko on. O tym, że należy być na bieżąco z przepisami prawnymi wie każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność handlową. Jeżeli więc szef nie posiada zbyt dużo wolnego czasu na szkolenie się, to jest zmuszony zainwestować w wiedzę swoich pracowników.

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Kursy jednodniowe bywają jednym z najlepszych form podniesienia kwalifikacji wszystkich pracujących w zakładzie pracy. Można też przeszkolić pracowników w niezwykle specjalistycznych zagadnieniach, a zakres możliwej do pozyskania wiedzy pozostaje naprawdę imponujący. Wystarczy tutaj wspomnieć o warsztatach z typowo menedżerskiej tematyki (np. zarządzanie czasem) albo o zagadnieniach, którymi będą zainteresowani pracownicy działów kadr i płac (np. podatek VAT).

Tę pierwszą grupę tradycyjnie określa się treningiem z zakresu umiejętności miękkich, a tę kolejną grupę oznacza się mianem: kursy z zakresu umiejętności twardych. Jeżeli ponownie podzielilibyśmy dostępne na rynku szkolenia, to kierując się pozostałymi kryteriami otrzymalibyśmy taką grupę, która dotyczyłaby tematów połączonych z szeroko pojmowanym bezpieczeństwem. Z jednej strony, jako właściciele fabryki, mamy obowiązek przestrzegać przepisów prawnych, np. z zakresu ochrony danych personalnych. W takim samym stopniu istotne

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

bywają poufne dane, których wyciek byłby dla spółki komandytowej prawdziwą katastrofą.

Masz ochotę uzyskać świeże fakty na określony wątek? To obejrzyj www (https://domsenioramarconi.pl/), z pewnością dostarczy Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w Twej głowie.

Ze względu na rangę wymienionej tematyki, w takim kursie powinien brać udział sam szef.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego to temat jednego z wręcz obligatoryjnych dla każdego przedsiębiorcy szkoleń – . Wiedza pozyskana na takich zajęciach pomoże lepiej zarządzać informacjami zgromadzonymi w firmie, a także lepiej je chronić. Audyt bezpieczeństwa informatycznego dotyczy przeprowadzania swego rodzaju kontroli, tak z ramienia zarządcy, jak i organizacji powołanych do takich celów. A istotność tematyki bezpieczeństwa informacji w obecnych czasach jest ogromna. Informatyzacja niesie przecież ze sobą mnóstwo zagrożeń, a wśród nich możemy wymienić: hakerów, wirusy czy utrata dokumentów elektronicznych spowodowana przez roztargnienie pracownika.