Jeszcze nie tak wcale dawno temu temu większość Polaków stawiała raczej na bierne spędzanie wolnych chwil. Lubiliśmy oglądanie telewizji oraz granie na komputerze. Aktualnie sytuacja ta wyraźnie się zmieniła. Coraz więcej osób decyduje się na weekendowe wycieczki lub dłuższe urlopy, w czasie których odpoczywa w sposób aktywny. Wśród miejsc cieszących się popularnością znajdują się góry.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com
Fani wyjątkowych pamiątek z własnych wyjazdów bez wątpienia usłyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma – to świetny sprzęt. O tym interesującym wynalazku można było dowiedzieć się pod koniec ubiegłego roku. Dzisiaj dron GoPro Karma to marzenie znacznej części osób, które bardzo lubią niecodzienne pamiątki z wycieczek. Kamery sportowe to aktualnie wuelki hit wśród wszystkich tych, którzy jeżdżą na nartach, skaczą ze spadochronem czy stawiają na snowboard. Polecane są także osobom stawiającym na raczej spokojne wędrówki po górskich szlakach. Dobrze wyposażona kamera o charakterze sportowym pozwoli nie tylko zrobić świetne zdjęcia, ale także nakręcić film.

W trakcie jazdy na nartach lub wędrówki górskimi szlakami można przymocować ją do kasku czy chociażby plecaka i po prostu włączyć. Wszystko robi się samo. Kamery sportowe nie są tanie, ale aktualnie ich ceny dość mocno spadają. Dzięki temu już naprawdę często mogą pozwolić sobie na nie zwykli zjadacze chleba, którym zależy zwyczajnie na tym, by ze swojego wypoczynku przywieźć inną niż wszyscy pamiątkę.

kamera go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Filmiki nagrywane kamerami sportowymi są niezwykle naturalistyczne. Odpowiedni kąt ujęcia gwarantuje to, że podczas oglądania takiego filmu można przez moment poczuć się tak, jakby znowu znalazło się w danym miejscu w samym centrum wydarzeń. To właśnie za coś takiego najbardziej doceniane są kamery sportowe, których sprzedaż z roku na rok rośnie, czego dowodem są te kamery sportowe. Z całą pewnością trend ten jeszcze długo się utrzyma. Aktualnie bowiem bardzo dużo osób lubi chwalić się tym, jak wyglądał ich urlop. A kamera sportowa nadaje się do tego celu idealnie. Idąc dalej, nakręcone nią filmiki można natychmiast publikować na swoim koncie na serwisach społecznościowych. Dostępne dzisiaj kamery sportowe wyposażone są bowiem w możliwość bezprzewodowego łączenia się z Internetem. To jeszcze silniej zwiększa możliwości ich zastosowania.