Jeśli twój odkurzacz odmawia posłuszeństwa oraz rozważasz zakup nowego urządzenia, powinieneś mieć na względzie odkurzacze wodne. Działają na takiej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają do tego niejedną zaletę, jakiej nie można im odmówić.

odkurzacz

Autor: decor8 holly
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko jest to najlepszy sprzęt dla alergików, jakich liczba z każdym rokiem rośnie. Roztocze uczulają nadzwyczaj często, odkurzacz wodny zaś pozwala je w prosty sposób wyeliminować, gdyż dzięki zbiornikowi na wodę nie pozwala na ich zagnieżdżenie. Zbiornik na wodę jest także bardziej higieniczny, ponieważ wystarczy jedynie ją wylać po zakończonym odkurzaniu, a nie bawić się z workiem, z którego częstokrotnie unosi się kurz. Ponadto do pojemnika z wodą można nalać ulubionych olejków zapachowych, jakie podczas sprzątania będą unosić się po całym domu. Jeżeli wybierzesz model z nawilżaczem powietrza, powietrze może nie tylko pachnieć, ale także być świeże oraz oczyszczone, co jest szczególnie istotne dla ludzi borykających się z we wspomnianymi uczuleniami czy chorobami układu oddechowego. Odkurzacz z filtrem wodnym nigdy się nie zapcha i można wykorzystać go również do wielu innych zadań, na przykład do zebrania wody, która przypadkowo nam się rozlała. Warto jest od razu kupić odkurzacz piorący, dzięki którym można wyprać wszystkie dywany oraz umyć podłogę. Sprawdzą się w każdym domu, w którym są małe dzieci, plamy na dywanach zaś to codzienność – piorący. Należy jednak mieć na względzie, że odkurzacze wodne są trochę cięższe, niż typowe sprzęty, dlatego w domach (zobacz obciążalność kabli) ze schodami można mieć trudność z zaniesieniem ich na górę. Lepiej jest nalać wody dopiero na piętrze. To zdecydowanie obniży jego wagę toteż kłopot zostanie rozwiązany.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupienie odkurzacza wodnego, sprawdź kilka modeli i wybierz urządzenie, które odpowiada twoim potrzebom – dowiedz się więcej. Jeżeli liczysz na tańsze zakupy, kup odkurzacz przez Internet, ponieważ zakupy w sklepach internetowych są zazwyczaj zdecydowanie mniej kosztowne. Urządzenie tak samo jak w tradycyjnych sklepach dostaje gwarancję, toteż nie musisz się niepokoić, iż usterki będziesz zmuszony naprawiać na własny koszt. W razie jakiejkolwiek awarii masz pewność profesjonalnego serwisu, ale decydując się na sprawdzony sprzęt nie powinieneś spotkać się z nieoczekiwanymi niespodziankami.