Jeśli ktoś programuje, lecz generalnie ma spore umiejętności oraz jeszcze bardziej poważne ambicje, z całą pewnością powinien pamiętać, że dużo jest dzisiaj do wykonania w temacie projektowania aplikacji mobilnych. Jeśli w rachubę wchodzi Polska, przede wszystkim chodzi o Androida oraz Windows Phone.

I naturalnie Apple. Jednak warto w tym tekście głównie skupić na Windows Phone. Choć są w naszym kraju bardziej popularne systemy, nie można niejako zapominać jak bardzo istotne jest to by trafić w jakąś niszę!

smartphony

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko opanować na solidnym poziomie projektowanie aplikacji mobilnych – zwłaszcza, że dosyć często rzeczywistość jest taka, iż jakiś programista uważa, że jest wymiataczem, bezproblemowo mógłby nawet programować w Facebooku, ale co do czego przyjdzie, to w sumie na nieszczęście nie może za bardzo zachwycić. A więc nikt nie powiedział, że absolutnie każdy człowiek może programować aplikacje mobilne na odpowiednim poziomie, lecz oczywiście trzeba się bardzo starać, a być może nareszcie damy radę osiągnąć niemały sukces (projektowanie aplikacji mobilnych – tak to wygląda w praktyce).

Wiele na temat tego jak zabrać się za choćby tworzenie aplikacji na windows phone mamy możliwość poznać na wszelkiego rodzaju forach internetowych. Przede wszystkim rozchodzi się o anglojęzyczne fora. W zasadzie programiści, nawet ci bardzo typowi, nie mają żadnych problemów z językiem angielskim. To nie dziwi, bo na pewno ciężko jest umiejętnie programować bez choćby średniej znajomości angielskiego. Cóż, język Szekspira jest nadal najbardziej istotnym językiem na świecie.

Zaintrygowały Cię notki zawarte w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także krzesło gamingowe dla dzieci analogiczne informacje, dotyczące tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej strony.

Nawet rosnąca potęga Państwa Środka nie może tego w żadnym stopniu zmienić.

Zainteresowany? Sprawdź: pisanie aplikacji na ios – oferta jojomobile.eu.

Oczywiście stworzenie aplikacji to jeszcze nie wszystko – należy zrobić solidny produkt, to fakt, lecz niewątpliwie ważne jest również to, aby świetnie wiedzieć w jaki sposób reklamować swój produkt. A to częsty problem nawet doskonałych programistów: chociaż mają olbrzymi talent, znaczne umiejętności, wiele pomysłów, i tak nie wiedzą jak się wybić. Nierzadko mają także znaczące kłopoty z odpowiednimi kontaktami ze swoimi klientami. Cóż, kto niby powiedział, iż czymś łatwym i przyjemnym jest kariera programisty?