Czasami kierowcy wymagają komunikować się między sobą. Wymagane jest, aby informowali się nawzajem przykładowo o zatorach na przejeżdżanej trasie.
Wówczas mogliby korzystać z czegoś tego typu jak radiokomunikacja.

radiokomunikacja
Do urządzeń wykorzystywanych w radiokomunikacji trzeba zaliczyć przykładowo przenośny radiotelefon, który wykorzystuje się na wycieczki nieregularne. Taka krótkofalówka może zaoferować 8 kanałów łączności. Taki sprzęt gwarantuje łączność na odległość od 3 do nawet 5 kilometrów. Posiada ona kompaktowy rozmiar, jaki umożliwia proste przenoszenie i przewożenie. Krótkofalówkę można wykorzystywać poza autem np. na kempingu czy znacznym handlowym centrum. Mnóstwo wersji ma podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne. Niewątpliwą zaletą krótkofalówek jest możliwość pracy bez zezwolenia w każdym kraju UE. Znakomicie spisują się w czasie wakacyjnych wycieczek.
Dla kierujących poruszających się regularnie znakomite będzie radio (eissound) CB. Wybierając CB radio do samochodu warto wybrać model renomowanego producenta. Gdy wyposażymy samochód w przewoźny radiotelefon CB, pamiętać trzeba o adekwatnej antenie. Antena do CB radia powinna być dostrojona kompetentnie w specjalistycznym zakładzie. Nie potrzeba dużo mówić o zaletach CB radia. Pozwala ono przede wszystkim stronić od mandatów. Należy powiedzieć na starcie, że nie powinno się kierować głównie ceną, ponieważ to do niczego nie wiedzie. Na baczeniu należy mieć to, że dużo aut wydziela duże zakłócenia oraz uniemożliwia to poprawne funkcjonowanie urządzenia. Dużo osób uważa, że im antena byłaby bardziej wydłużona, tym właściwszy będzie odbiór. Długa antena musi być odpowiednio sztywna.

Jeśli będziesz używał CB radia jedynie sporadycznie, wystarczyłby model za ok. dwieście zł. Jeśli ktoś ma większe wymagania, należy za profesjonalny sprzęt dać około 500 złotych.