Zapewne część z Nas się głowi jaki prostownik będzie się nadawał do naszego akumulatora i co dobre, by był doskonałej jakości. Wspaniałego prostownika nie nie będziemy mogli znaleźć bez wątpienia w rozmaitego rodzaju hipermarketach, które zazwyczaj dodatkowo nęcą nabywców rabatami.

wnętrze akumulatora samochodowego

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com
Zwyczajnie odpowiedni prostownik mamy szansę dostać w najlepszym auto-serwisie, który dodatkowo też ma własny sklep z towarami i elementami samochodowymi. Trzeba więc spłacić trochę więcej pieniędzy, aby taki prostownik dobrze ładował nasz akumulator samochodowy jak również miał służyć nam na długie lata do rozmaitych akumulatorów, jak akumulatory litowo-polimerowe czy akumulatory modelarskie. W właściwym sklepie tej firmy kupić mamy szansę akumulator Romstan BP-12/15. Prawdopodobnie mamy szansę kupić go na terenie całej Polski.

Parametry techniczne tego prostownika to: zasilenie 230V, 50Hz; zabezpieczenie prostownika – wkładka bezpiecznika WTA-T; napięcie wyjścia – 12V; sprawność aż siedemdziesiąt pięć procent; klasa ochrony II; charakteryzuje go stopień ochronności International Protection IP 20 (dane za 2015 r.). Cecha tego typu prostownika: prostownik przygotowany do podładowania akumulatorów 12V o max. prądzie aż do 15A; niesamowitą rzeczą w takim prostowniku jest to, że ma pokrętło do z zmiany prądu możliwości regulowania czasu ładowania akumulatora); prostownik ubezpieczony jest bezpiecznikiem rurkowym 1, 6A i bezpiecznikiem płytkowym (samochodowym 15A). Za taki prostownik musimy dać około sto sześćdziesiąt złotych, ponadto zapewnienie na niego wynosi aż 24 miesiące czasu od momentu zakupu. Interesująca oferta: baterie lipo.

akumulator do samochodu

Autor: Joshua Dickens
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnie więc sprawdza się ten prostownik w naładowaniu mojego akumulatora o parametrach (12V/55A). Możemy sobie wyregulować prąd pokrętłem tak więc dla mojego akumulatora właściwe jest ładowanie przez 12, 5 godziny czasu, prądem 5-6A. To tak naprawdę sprawia, że jeżeli faktycznie pragniemy zdobyć funkcjonalny prostownik dla naszych akumulatorów, nieistotne jakich, czy będą akumulatory modelarskie, a może akumulatory litowo-polimerowe, nie zapominajmy, by nie oszczędzać na prostowniku. Te pieniądze z pewnością się zwrócą istotnym funkcjonowaniem naszych sprzętów.