Sprzątanie jest codziennością w każdym mieszkaniu. Producenci sprzętów wspierających w sprzątaniu wymyślili elektroluks centralny, by każdy zdołał w efektywny sposób utrzumać swój dom w schludności.

sterylizator

Autor: Sascha Pohflepp
Źródło: http://www.flickr.com
Centralny odkurzacz nie tylko czyni porządkowanie znacznie łatwiejszym i szybszym, lecz również pozwala wykluczyć groźne dla uczuleniowców roztocza i kurz.
Zasilacz impulsowy
samochód Audi

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną kwestią przy kupnie odkurzacza jest dobór pomiędzy jednostką kompaktową i modułową. Kompaktowa jest mniejsza, w jednej obudowie mieści napęd, filtr i zbiornik na zanieczyszczenia. Sprzęt rodzaju splIT komponuje się z dwóch oddzielnych fragmentów połączonych kanałem, a motor (najtańsze opony motocyklowe) jest odizolowany od reszty. Ten sposób odkurzania to rozstrzygnięcie praktyczne i bezpieczne. Jednostka centralna komponuje się z silnika, oraz separatora zanieczyszczeń i pojemnika na kurz. Różnią się one pomiędzy sobą wyjściami konstrukcyjnymi, paRAMetrami technicznymi, metodą filtracji powietrza, głośnością, średnicą, ceną i okresem gwarancji. Poniektóre z tych parametrów w relewantny sposób wpływają na jakość i wydajność sprzątania.
To bardzo wygodne rozstrzygnięcie, zapewniające porządkowanie garażu, pojazdu, czy tarasu.

Nowoczesne maszyny zaopatrzone są w wyświetlacz, na którym można odczytać czas pracy odkurzacza, jego wydajność, raporty o usterkach, a przede wszystkim stan wypełnienia zbiornika na śmieci. Najłatwiejsze w obsłudze są odkurzacze z filtracją cykloniczną i filtrem. Cieszą się one dużym uznaniem, szczególnie te z filtrem w postaci samoczyszczącego się worka odwróconego.