Coraz większa rzesza odbiorców kusi się na profesjonalne sesje zdjęciowe. W dobie internetu umieszcza się na różnych portalach prywatne fotografie.

Mamy zamiar ukazywać przed ludźmi to, co robimy, gdzie spędzamy wakacje (Zobacz też: Portugalia) lub na jakich imprezach byliśmy. Kobiety chwalą się swoimi dziećmi lub wykonuje specjalne zdjęcia ukazujące je w niespotykanych sytuacjach.

Gdzie szukać kompetentnego fotografa?

Miejscem, które zrzesza fotografów jest portal maxmodels. odnajdziemy tam laików oraz profesjonalistów. Jeśli nie mamy chęci poszukiwać fotografów w internecie warto poszukać czegoś w swoim mieście. W wielu przypadkach przy ośrodkach kultury istnieją koła fotografów. Kompetentny fotograf na pewno powinien mieć własne portfolio, które jest umieszczone na jego stronie lub gdy dochodzi do spotkania bezpośredniego w formie książki. Podczas spotkania powinno się przedstawiać cenę usługi. Sesja fotograficzna w Warszawie w zależności od okoliczności plasuje się przegrodzie cenowej 1,5 tys. w górę.

Pamiętajmy o opisaniu fotografowi, czego dokładnie od niego oczekujemy to da podstawy do do wysunięcia propozycji ceny. analizując portfolio mamy obowiązek sprawdzić czy fotografie nam pasują. Jeżeli nie widzimy siebie na miejscu osób fotografowanych przeważnie oznacza to, że poziom fotografa nam nie odpowiada. Zbyt duża ilość photoshopa także wpływa na specyfikę i jakość fotografii chyba, że jest to abstrakcja. Fotografowie wykorzystują różne style np. sesja w plenerze lub zdjęcia produktów. Postarajmy się zobaczyć jaki styl ma dany fotograf, aby zapoznać się z dyspozycyjnością i warunkami fotografa.

Jakie sesje są najchętniej wybierane

fotografia   Międzyzdroje

Autor: DCN Gallery
Źródło: DCN Gallery

Najbardziej rozchwytywaną formą sesji jest fotografia modelek. Organizacje chcą mieć modelki w reklamach produktów, ze względu na przykuwanie uwagi odbiorców. Nie tylko mężczyzn. Kolejną popularną formą są fotografie ślubne. Nowożeńcy chcą upamiętnić te piękne wspomnienia na zdjęciach. Oferowane sesje mają przebieg najczęściej w plenerze oraz dokumentują przebieg całego wesela. Fotografujemy także kobiety podczas ciąży, chrzciny lub komunie święte. Fotograf pojawia się w istotnych dla nas momentach, aby uwiecznić wspaniałe chwile z nią związane. Do innych regularnie wybieranych sesji należy przykładowo fotografia produktowa w Warszawie.

A gdy chcemy wziąć ślub? Znanych ślubnych fotografów powinno się zatrudnić około 2 lata wcześniej. Żeby nie przejmować się datami, najlepiej zacząć poszukiwania zaraz po wynajęciu miejsca wesela. W związku z tym, że większość rzeczy znajdujemy w Sieci, poszukiwanie autora zdjęć możemy również zacząć właśnie od wyszukiwarki internetowej.

Dobre portfolio

Umiejętności fotografa możemy ocenić po obejrzeniu portfolio. Poza ślubnymi ilustracjami mogą tam też być inne rodzaje, np. fotografia katalogowa i reklamowa. Naprawdę powinniśmy zagłębić się w portfolio, gdy styl nie zachwyca, jeśli mamy wątpliwości – wychodzimy ze strony.

Ciekawe fotografie, różnorodne, dobrze obrobione – to plusy. Nawet gdy nie myślimy o ślubie kościelnym, musimy zwróćmy uwagę na jakość zdjęć podczas ceremonii. To wyzwanie dla fotografa i jeżeli nie ma z tym problemu, to znaczy, że jest dobry.

Szalona ślubna sesjaCzasami parom zależy na ładnych zdjęciach bez dziwnych pomysłów, inni zamierzają pokazać temperament i przy okazji chcą być oryginalni. Gust fotografa musi być podobny do pary planującej ślub. Nie każdy marzy o romantycznej sesji w parku. Jeśli fotograf ma wiele pomysłów na ciekawą sesję, której chcą narzeczeni, to wszystko powinno się udać.

Wyposażenie

fotografia ślubna

Jeżeli nie znamy się na sprzęcie fotograficznym, szczegółowe wypytywanie nie ma sensu. Dobrze jednak upewnić się dla zasady, czy fotograf posługuje się lustrzanką cyfrową i czy ma zapasowe akcesoria. Dla klientów ważne jest, czy nie zepsuje się niespodziewanie karta pamięci i czy w przypadku awarii, dysponuje dodatkowym obiektywem. To wszystko w kwestii sprzętu.Ceny fotografii

Koszty są bardzo różne i zwykle nie tak łatwo je zrozumieć. U niektórych zdjęcia ślubne są wycenione na tyle, co fotografia ślubna w Warszawie, inni chcą podejrzanie mało. Najlepszy sposób to spisanie spisu wymogów, czyli ile czasu fotograf ma pracować, czy i kiedy małżonkowie chcą sesję i inne – fotograf wyceni swoją ofertę.