Sporo osób trzyma u siebie starsze laptopy lub komputery stacjonarne, z których na co dzień się nie korzysta. Jeśli sprzęt zalega, pojawia się pomysł, żeby coś z tym zrobić. Możemy go wyrzucić, chociaż to elektrośmieci, w związku z czym wiele z tym roboty albo odsprzedać. Powody chęci pozbycia się na przykład laptopa są najczęściej dwa – albo jest stary (chociaż nadal sprawny) i musimy wymienić go na nowy lub posiada usterkę, jakiej nie będziemy reperować. Kiedy jesteśmy zdecydowani, że chcemy pozbyć się laptop, mamy kilka opcji na rynku. Co możemy z nim zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza sprawa to wycena. Aby jechać do salonu w celu wyceny, najlepiej wcześniej się z nim porozumieć mailowo lub telefonicznie. Po początkowej wycenie dopiero jest sens wybrać się samemu do wybranego punktu skupu. Skup komputerów szybko znajdziemy wpisując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: odwiedź ten link). W salonach odbierających komputery profesjonalni pracownicy sprawnie wycenią przyniesiony sprzęt i opłacą przywieziony sprzęt od ręki. Trzeba naszykować się na ok. półgodzinne czekanie (razemz czasem spisania umowy). To sposób szybki i dobry, ponieważ obie strony wychodzą z tego rozwiązania zadowolone. W komputerach sprawdza się najczęściej płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną i procesor. Obsługa szuka błędów logicznych albo martwych pikseli. Dla osób, jakich wycena elektroniki, laptopa albo komputera nie jest satysfakcjonująca, bo jest zbyt mała, propozycją jest opcja wystawienia w komisie konkretnego sprzętu elektronicznego i otrzymanie pieniędzy po sprzedaży komputera przez konkretną firmę. Gdy uważamy, iż od razu dobrze byłoby iść do komisu, nie wpisujmy „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis laptopów Wrocław”.

Coraz większą popularnością cieszą się również skupy laptopów przez strony www. Aby z takiego skupu skorzystać, trzeba w bazie wyszukać swój laptop, określić jego kondycję. Po dokonaniu wyboru powinna pojawić się wstępna kwota wyceny jaką możemy dostać. Ostatnim krokiem jest zakończenie procesu – podanie informacji, skąd kurier odbiera sprzęt oraz po ostatecznej wycenie w jaki sposób chcemy otrzymać zapłatę za sprzęt.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź wiązki elektryczne nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Kurier odbierze nasz sprzęt, a firma, po przejrzeniu go, wypłaci nam należne pieniądze.