Nabór jest pierwszymetapem zatrudnienia pracownika. Jej zamiarem jest wyszukanie wystarczającej liczby kandydatów, spośród których można będzie zrealizować selekcję.

Punktem wyjścia do rekrutacji jest rozpatrzeniepotrzeb i deficytów kadrowych w organizacji. Braki te mogą odnosić się do ilości pracowników lub kwalifikacji.

Równie ekscytujące materiały są opublikowane w podobnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem wadium w przetargu, który jest tu!

W drugim przypadku można rozważyć szkolenia i przesunięcia. Dalszymi etapami jest podpisanie kontraktu o pracę a także adaptacja pracowników.

Rekrutacja pracowników może mieć zakres szeroki lub wąski. Odnośnie rekrutacji szerokiej propozycje są kierowane poprzez wysokonakładowe gazety, Sieć i inne specyfiki masowego przekazu docierające do wielkiej grupy ewentualnych pracowników. W przypadku wąskiej, stosowane są metody dojścia do ustalonej grupy osób, natomiast koszt dotarcia do poniektórych osób jest na ogół większy, niż w momencie rekrutacji szerokiej. Sama rekrutacja pracowników może zostać wykonywana albo we własnym zakresie – przez firmę poszukująca pracownikabądź też może zostać poleconafirmom rekrutacyjnym – agencje pracy Kraków.

pracownik

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Z uwagi na formę rozliczenia pomiędzykontrahentem, a firmą rekrutacyjną rozróżnia się: nabór typu successfee – agencje otrzymują zapłatę tylko w sytuacji zatrudnienia wyłonionego przez nią kandydata albo rekrutacja typu retained – agencje pracy Kraków są wynagradzane niezależnie od efektu rekrutacji. Kroki rekrutacji są następujące: na początku tworzy się opis stanowiska pracy, w następnej kolejności zamieszcza się obwieszczenie z opisem żądań jakie powinien spełniać kandydat, na podstawie zgłoszeń przygotowuje się listę kandydatów, którzy poddawani są selekcji zgodnie z żądaniami oraz badane są ich referencje, na samym końcu podejmuje się decyzję o zatrudnieniu i wyznacza się warunki kontraktu z przyjętym pracobiorcą. Najpopularniejsza agencja pracy Kraków to Randstad (kliknij w adres).

To od właściciela firmy zależy czy wybierze pomoc agencji w poszukiwaniu pracownika, czy dokona tego na własną rękę. Każdy sposób jest niezmiernie dobry, dlatego jeśli jesteś osobą poszukującą pracy śledź strony internetowe podobnie agencji jak i konkretnych firm albo po prostu czytaj codzienną prasę.