Chociaż mogłoby się zdawać, że praca kuriera bywa niewiele wymagająca i starczy, żeby osoba ją wykonująca odpowiednio radziła sobie za kierownicą, w rzeczywistości wcale nie jest to takie bezproblemowe. Jakie zdolności i jakie cechy musi mieć kurier, żeby warto wykonywać swą pracę?

Co wykonać, żeby być kurierem?
praca w Patron Service

Autor: matchfitskills
Źródło: http://www.flickr.com

Kandydaci na kurierów muszą przede wszystkim posiadać prawo jazdy (Sprawdź nauka jazdy chełm Sigma) i posiadać praktyka w prowadzeniu samochodu. Co prawda w większości przypadków dodatkowe kwalifikacje nie są konieczne, a doświadczenie można uzyskać już podczas pracy, jednakże odpowiednio bywa również znać topografię obsługiwanego terenu. Dzięki dobrej znajomości miasta kurier bardzo prędzej i sprawniej jest rozwoził paczki, a w wypadku konieczności odnajdzie również objazd pozwalający uniknąć korków, czy ominąć stłuczkę blokującą ulicę. Wszystko to przekłada się na efektywność zatrudnienia, dlatego jest warto widziane podczas procesu rekrutacyjnego. Zdarza się, iż osoba aplikująca na to stanowisko powinien zainwestować we własne samochód dostawcze, jednak wysokie firmy obsługujące kilka miast często posiadają własną flotę samochodową i zatrudniają kierowców.
Samo prawo jazdy nie wystarczy
praca w Patron Service lub innej większej firmie kurierskiej ma na pewno swe atuty, trzeba do nich przede wszystkim samodzielność, bo pracownik sam ustala trasę w taki sposób, by zdążyć dowieźć wszelkie paczki na okres i odebrać te nadane przez klientów. Będzie to zatem praca właściwą dla ludzi zorganizowanych i potrafiących radzić sobie ze stresem i presją czasu. Bywa, iż warunki pogodowe, wypadek na drodze, bądź godziny szczytu powodują, że na ulicach pojawiają się korki, a wtenczas cały plan może się zawalić. Warto również wiedzieć, iż nie wciąż udaje się zastać klienta, a co za powyższym idzie – niezbędne bywa nadrobienie kilometrów. Niczym się okazuje, praca kuriera ma własne atuty, jednak wspomnieć trzeba również o towarzyszącym mu stresie.

I choć nie będą niezbędne specjalne kwalifikacje, niewątpliwie poza posiadaniem prawa jazdy, to nie każdy się w niej znajdzie. Potrzebna będzie jeszcze dobra organizacja i umiejętność trafnego rozplanowania całej trasy w trakcie z uwzględnieniem dostarczenia i odbioru paczek do konsumentów.