Już od lat powiada się o tym że przyrost naturalny spada. Na dzisiaj nie są to duże obniżenia, lecz skłonność jest czytelna. Powodów wspomnianego stanu rzeczy jest wiele, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Ludzie młodzi w coraz starszym wieku się zawierają związki małżeńskie – jak to się ongiś powiadało – niewcześnie się ustatkowują.

para młoda

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejszym dla nich jest budowanie osobistej kariery w coraz to trudniejszej rzeczywistości aniżeli angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela oraz rodziny. Potwierdzają to dane statystyczne. Przy ogólnym spadku zawieranych związków małżeńskich zwiększa się procent ślubów zawieranych w wieku tradycyjnie uznawanym za późny. Oczywiście możemy takowe zachowania tłumaczyć przemianami w sferze obyczajowości, większą akceptacją na wolne związki. Moim jednak zdaniem głównym powodem nadmienionego stanu sprawy są przyczyny finansowe. Założenie rodziny jest znacznym wydatkiem pieniężnym, a co za tym idzie może powodować chwilowe obniżenie poziomu życia. Z innej strony ludzie po 30-tym roku życia zwykle mają już unormowaną sytuację zawodową, mogą przeto sobie przyzwolić na zwiększone koszty. Być może też sytuacja rodzinna 30-latków skłania ich do formalizacji istniejących związków.

Tak więc 30-latkowie zamyślają zawarcie związku małżeńskiego. Zwykle bywa to uroczystość skrupulatnie przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych niuansach. Zapewne mniejszy wpływ na jej kształt mają rodziciele przyszłych małżonków, ponieważ na ogół narzeczeni sami są w stanie w większej części czy nawet w całości pokryć koszty ślubu.

Niewątpliwie jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do zorganizowania będzie DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, dokładniej mówiąc stylizowane na balangę z końca 20-go wieku. DJ na wesele będzie się przeto musiał wykazać znajomością ówczesnego rynku muzycznego – zobacz dj wesela Wrocław. Dobierając więc muzykę DJ na wesele (sprawdź: tort weselny wrocław) zmienić się musi w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w podobnych poszukiwaniach może zostać najstarsza w Polsce lista szlagierów – popularna Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie tyczy się menu.