Wszyscy gracze chcą dobrego sprzętu, na którym pojedynki osiągną najlepszą jakość i umożliwią pobieranie prawdziwego zadowolenia z tej formy rozrywki. Wymagany jest dobry komputer, silna karta graficzna czy monitor o doskonałej ostrości grafiki.

Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Wygodne granie nie wymaga sprzętu wymagającego stałego położenia, aktualnie tak samo dobrze sprawdzą się laptopy. Przede wszystkim lekkie i delikatne urządzenia łatwo się przestawia, co przydatne jest choćby w przypadku, gdy rozgrywka jest równocześnie wizytą towarzyską. W bieżących ofertach istnieje możliwość odnalezienia laptopów o imponujących cechach, karcie graficznej, jakości obrazu i dużej przestrzeni na dysku twardym (może to być 1 TB). Idealnie sprawdzające się są także wyspowe klawiatury, które są niesamowicie wygodne, czasami podświetlane. Wśród propozycji firmy Samsung laptop posiada taki typ klawiatur, zazwyczaj dysponuje podświetleniem LED. Taki sprzęt jest idealny równocześnie do obowiązków, jak i do rozrywki. W dodatku w większości tych urządzeń zainstalowane są kamery internetowe, które są często niezwykle potrzebne w czasie rozgrywek. Co prawda monitory bywają często stosunkowo niewielkie i nie pozwalają na wykonywanie pewnego rodzaju funkcji bez przeszkód, jednakże laptop możemy podłączyć przewodem do większego ekranu.

Nowy model 3D marki PHILIPS

Autor: PHILIPS
Źródło: PHILIPS

Jeżeli wykorzystany zostanie w tym celu np. telewizor (telewizory smart tv) 70 cali, zdecydowanie nie będziemy mieli problemu m.in. z podziałem ekranu na kilka mniejszych fragmentów. Warto dodać do sprzętu dobrą myszkę, najwygodniejszą jest najprawdopodobniej myszka bezprzewodowa (laptopy samsung wyprzedaż), która polepsza swobodę poruszania się. Jeżeli jednak gracz woli sprzęt stacjonarny, doskonałą decyzją będą monitory LCD.

Przede wszystkim mają naprawdę niski pobór energii. Poza tym monitory te mają świetne kolory, wysoką jasność oraz kontrast i naprawdę dużą rozdzielczość. Warto jednak precyzyjnie zapoznać się z parametrami kupowanego sprzętu, ponieważ w tańszym modelach monitory LCD mogą mieć złą jakość obrazu, zostawiać smugi i cechować się słabym kątem widzenia. Sprawdź przydatną recenzję : LCD
Jeżeli poświęcamy mnóstwo czasu grając, warto zainwestować w dobry, odpowiadający wymaganiom komputer, aby jakość gry i komfort były większe, dzięki czemu ta forma odpoczynku stanie się jeszcze bardziej przyjemna.