Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Każda mama powie, że pierwszy rok smyka bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony biuro pośrednictwa pracy holandia .

I nie chodzi tylko o karmienie lub pilnowanie, ale o budowanie się pięknej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swoim słoneczku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego smyka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być także niższa aniżeli 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało która kobieta teraz zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.