Pt 100 pomaga zmierzyć wielkie wartości temperatur

Przeważnie termometru stosujemy do mierzenia temperatury powietrza, tak by sprawdzić, jak musimy się ubrać, aby spacer okazał się radością. Są jednak chwile, w których temperatura, którą powinniśmy zmierzyć jest znacznie niższa albo wyższa, a wtedy zwyczajny termometr już nie wypełni własnego zadania.

czujnik temperatury

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W takich momentach potrzebne będą termometry Pt 100, a więc termometry rezystancyjne, które wykonane będą z platyny oraz mają szansę być wykorzystywane przy temperaturach od -200 do +800 stopni – pt 100.

Prezentowany materiał jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zaciekawi Cię także oferta (http://hitmarkrobotics.pl/), która ma zbliżone tematycznie kwestie.

Stosowane są one w hutach i na halach produkcyjnych, gdzie potrzebna jest bardzo wysoka temperatura, by dało się dopełnić niezbędnej obróbki przedmiotu.

Przetworniki temperatury mają przeważnie duże wyświetlacze

Kiedy otrzymamy pomiar temperatury, pragniemy rzetelnie wiedzieć jaka ona okazuje się być, dlatego stosujemy takie sprzęty jak przetworniki temperatury, które przerabiają otrzymany pomiar na wartość analogową, co zezwala nam przekonać się, jaka jest temperatura (polecane przetworniki temperatury). Takie urządzenia najczęściej posiadają duże wyświetlacze i czujniki, które zaczynają ostrzegać diodami i sygnałami dźwiękowymi, kiedy pokazywana przez nie temperatura zaczyna przekraczać dopuszczalne wartości, dzięki czemu mamy dosyć czasu na prawidłową reakcję, zanim stanie się coś złego.

Powinniśmy zobaczyć, które sprzęty będą najlepsze

Jeżeli potrzebujemy tego typu urządzeń, to musimy wybierać urządzenia wysokiej jakości. Tylko wówczas będziemy mieli świadomość, że dokonają one właściwego pomiaru oraz że wszystko zadziała dokładnie tak jak należy. Takie termometry muszą okazać się niesamowicie delikatne, dlatego trzeba zadbać, by były robione z platyny i miały spory rozstaw dopuszczalnych granic temperaturowych.